Lekarz z koronawirusem. Oddział ginekologiczno-położniczy wstrzymuje przyjęcia

Lekarz pracujący na oddziale ginekologiczno-położniczym w Powiatowym Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku zaraził się koronawirusem. Potwierdziły to testy przeprowadzone w szpitalu. – W związku z zaistniałą sytuacją siedmiu innych lekarzy zostało objętych kwarantanną domową. Do odwołania wstrzymujemy przyjęcia na oddziale ginekologiczno-położniczym –  mówi w rozmowie z “Linią” Michał Mrówka, członek zarządu PCZ. Pozostałe oddziały szpitala, w tym izba przyjęć, funkcjonują bez zmian!

AGNIESZKA JASKULSKA

W niedzielę, 29 marca dyrekcja szpitala poinformowała, że u jednego z lekarzy potwierdzono zarażenie koronawirusem (dziś rano lekarz poinformował szpital, że został objęty kwarantanną domową po tym, gdy u jednego z członków jego rodziny potwierdzono koronawirusa). –  Przeprowadziliśmy w szpitalu badania, które potwierdziły, że lekarz z oddziału ginekologiczno-położniczego zaraził się wirusem. O wszystkim poinformowaliśmy otwocki sanepid – mówi Michał Mrówka ze szpitala powiatowego przy ul. Batorego w Otwocku. – Siedmiu innych lekarzy, którzy mieli kontakt z zarażonym, zostało objętych kwarantanną domową. Lekarz, u którego zdiagnozowaliśmy koronawirusa, miał kontakt z dwiema pacjentkami, które wypisywał z oddziału. Kobiety także objęto kwarantanną –  tłumaczy Mrówka.

– W poniedziałek z oddziału zostaną wypisane prawie wszystkie pacjentki. Do odwołania wstrzymujemy przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy –  informuje Michał Mrówka ze szpitala powiatowego. I dodaje: – W niedzielę pobraliśmy próbki do badań od lekarzy podejrzanych o zarażenie wirusem. Wyniki powinny być w poniedziałek. Niezależnie od wyników naszych badań, za kilka di służby sanitarno-epidemiologiczne powtórzą testy u wszystkich osób, które są objęte kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. Ta sytuacja sparaliżowała pracę oddziału ginekologiczno-położniczego, bo niemal wszyscy lekarze są podejrzani o koronawirusa – wyjaśnia członek zarządu w szpitalu powiatowym.

2 komentarze do “Lekarz z koronawirusem. Oddział ginekologiczno-położniczy wstrzymuje przyjęcia

 • 29 marca 2020 o 19:30
  Permalink

  Życzenia zdrowia dla Wszystkich Koleżanek i Kolegów z Oddzialu Ginekologicznego.Mam nadzieję że w Komplecie za kilka tygodni staniecie do Pomocy Naszym Pacjentkom
  Doktorroberto

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2020 o 08:19
  Permalink

  Trzeba reaktywować jednoosobową instytucję baby do rodzenia w domu.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.