Uszyli ponad 400 maseczek

Przez kilka dni harcerze z hufca ZHP Otwock i ZHP Celestynów szyli maseczki dla dwóch otwockich szpitali. Przekazali placówkom medycznym ponad 400 dobrej jakości maseczek. Harcerze zapowiadają, że to nie koniec ich akcji.

AGNIESZKA JASKULSKA, FOT. ZHP OTWOCK

Ponad 30 mieszkańców powiatu otwockiego wspólnie z harcerzami z ZHP Otwock i ZHP Celestynów zakasało rękawy, by wspomóc personel medyczny w Powiatowym Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku i w szpitalu klinicznym im. A. Grucy w Otwocku.

– Przez kilka dni uszyliśmy ponad 400 dwu- i trzywarstwowych maseczek. Do ich wykonania wolontariusze wykorzystują materiały bawełniane oraz włókninę, m.in. fizelinę – tłumaczy druh Jakub Żółkiewski z hufca ZHP Otwock. – Część osób zaangażowanych w akcję cięła materiały, inni szyli na maszynie, a pozostali zajęli się przewożeniem materiałów i potem gotowych maseczek. Zostały one już przekazane do dwóch otwockich szpitali, które teraz najbardziej ich potrzebują – podkreśla.

Akcja szycia maseczek będzie trwała do czasu, gdy nie będą one potrzebne personelowi medycznemu. ZHP Celestynów dodatkowo uszył także maseczki dla personelu Ośrodka Zdrowia w Sobieniach-Jeziorach. Harcerze dziękują starostwu i Urzędowi Miasta w Otwocku za materiały do uszycia maseczek.

W akcję włączyli się też pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu. Uszyte maseczki mają trafić do mieszkańców Otwocka, m.in. seniorów. – Pracujemy w systemie rotacyjnym. Na razie udało się nam uszyć kilkaset maseczek, ale z materiału, który sami zakupiliśmy, powinno ich powstać aż 16 tysięcy – mówi dyrektor MOKTiS-u Małgorzata Kupiszewska.

3 komentarze do “Uszyli ponad 400 maseczek

 • 1 kwietnia 2020 o 00:40
  Permalink

  Bardzo dziekujemy za uszyte maseczki chroniace nasze zdrowie

  Odpowiedz
 • 1 kwietnia 2020 o 09:11
  Permalink

  Do chwili obecnej przekazaliśmy już 1800 maseczek.

  Odpowiedz
 • 1 kwietnia 2020 o 19:08
  Permalink

  Hufiec ZHP Celestynów oraz Hufiec ZHP Otwock dostarczył również maseczki dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Otwocku za co jesteśmy bardzo wdzięczni, dziękujemy. OPS e

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.