Karczew: Droga 801 była zamknięta z powodu płonących łąk

Pożar na łąkach położonych między wałem przeciwpowodziowym a karczewską obwodnicą wymusił tymczasowe wstrzymanie ruchu na tej drodze.

PRZEMEK SKOCZEK

fot. Marcin Suliga

Mimo panującej epidemii i ograniczeń w ruchu smutna wiosenna tradycja wypalania traw ma się dobrze. Strażacy wciąż mają ręce pełne roboty. Tak też było w środowe wczesne popołudnie, 1 kwietnia.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 12. Ogień był bardzo rozległy. Na miejscu działało aż 12 zastępów, w sumie 50 strażaków. Trzy od nas, pozostałe z jednostek z terenu Gminy Karczew i Otwocka. Ponieważ dym dotarł aż do drogi wojewódzkiej 801 i zaczął stwarzać zagrożenie, zdecydowaliśmy o jej tymczasowym zamknięciu dla ruchu. Dotyczyło to około osimiusetmetrowego odcinka od wjazdu na tzw. tamę w kierunku Otwocka Wielkiego. Do godz. 14 ogień udało się opanować i przywróciliśmy normalny ruch na drodze 801. Zawiadomiliśmy też policję, która stara się odnaleźć sprawców – informuje mł. kpt. mgr inż. Maciej Łodygowski, rzecznik prasowy i naczelnik Wydziału Operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku.

fot. Marcin Suliga

3 komentarze do “Karczew: Droga 801 była zamknięta z powodu płonących łąk

 • 2 kwietnia 2020 o 16:46
  Permalink

  Wypalać łąki to kleszczy będzie mniej, nie zwracać uwagi na ekooszołomów szczekających za kasę.

  Odpowiedz
  • 3 kwietnia 2020 o 06:22
   Permalink

   Kleszy mniej? Co za bzdura. Poza tym poczytaj trochę na temat regulacji prawnych, bo to nie boli. Nakłanianie do podpalenia to jest podżeganie do popełnienia przestępstwa, za które, mam nadzieję, bekniesz.

   Odpowiedz
  • 3 kwietnia 2020 o 07:16
   Permalink

   Tak na szybko: Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody: art. 124, 131; Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów: § 36. 1., § 39., Kodeks wykroczeń: 82 art § 1; Kodeks karny: Art. 163. § 1. A dla ciebie, drogi „ja” za pisanie głupot i nakłanianie do czynu zabronionego, w zależności od klasyfikacji: Kodeks wykroczeń: art. 12 i 14, lub Kodeks karny: art 18. Następnym razem, zanim coś napiszesz, zrób użytek z taniego internetu i trochę poczytaj. Albo lepiej: nie pisz wcale.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.