„Linia czasu”, czyli powrót do przeszłości

Wprowadzamy nowy cykl na stronach sportowych „Linii Otwockiej” oraz na naszej stronie internetowej – „Linia czasu”. Będziemy publikować zdjęcia z najciekawszych wydarzeń sportowych, które odbyły się na terenie powiatu otwockiego w ciągu minionych 20 lat.

MARCIN SULIGA

Puchar Polskiego Związku Motorowego – przemianowany później na Rajdowy Puchar Polski – młodym kierowcom rajdowym umożliwiał uzyskanie międzynarodowej licencji zawodniczej. Jedną z eliminacji był Rajd Mazowiecki, który przez kilka lat rozgrywano na trasach powiatu otwockiego. Jego głównym punktem był superoes odbywający się w samym centrum Otwocka. Niezwykle efektowny odcinek – który rozpoczynał się przy „Jaraczu”, a kończył na kolejowej rampie w okolicach ulicy Orlej – gromadził tłumy kibiców. Choć impreza była skierowana przede wszystkim do amatorów, to na trasie pojawiali się również zawodowcy startujący w oddzielnej kategorii – gość.

Pierwszym zwycięzcą rajdu był Lech Korzanowski, ale najwięcej zwycięstw na koncie miał nasz rodzimy kierowca Piotr Maciejewski z pilotem Piotrem Kowalskim. W 2005 roku impreza miała wyjątkowy charakter i finał. Etap w Otwocku był rozgrywany 2 kwietnia. Już wtedy z Watykanu płynęły informacje o pogarszającym się stanie zdrowia Jana Pawła II. Chcąc uszanować i uhonorować papieża Polaka, a jednocześnie nie rozczarować wszystkich zgromadzonych kibiców, zamiast rywalizacji kierowcy zdecydowali się na spokojny przejazd przez centrum Otwocka (na zdjęciu). Tamten wyścig wygrał Stefan Lubiak.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.