„Linia czasu”, czyli powrót do przeszłości

Wprowadzamy nowy cykl na stronach sportowych „Linii Otwockiej” oraz na naszej stronie internetowej – „Linia czasu”. Będziemy publikować zdjęcia z najciekawszych wydarzeń sportowych, które odbyły się na terenie powiatu otwockiego w ciągu minionych 20 lat.

MARCIN SULIGA

Puchar Polskiego Związku Motorowego – przemianowany później na Rajdowy Puchar Polski – młodym kierowcom rajdowym umożliwiał uzyskanie międzynarodowej licencji zawodniczej. Jedną z eliminacji był Rajd Mazowiecki, który przez kilka lat rozgrywano na trasach powiatu otwockiego. Jego głównym punktem był superoes odbywający się w samym centrum Otwocka. Niezwykle efektowny odcinek – który rozpoczynał się przy „Jaraczu”, a kończył na kolejowej rampie w okolicach ulicy Orlej – gromadził tłumy kibiców. Choć impreza była skierowana przede wszystkim do amatorów, to na trasie pojawiali się również zawodowcy startujący w oddzielnej kategorii – gość.

Pierwszym zwycięzcą rajdu był Lech Korzanowski, ale najwięcej zwycięstw na koncie miał nasz rodzimy kierowca Piotr Maciejewski z pilotem Piotrem Kowalskim. W 2005 roku impreza miała wyjątkowy charakter i finał. Etap w Otwocku był rozgrywany 2 kwietnia. Już wtedy z Watykanu płynęły informacje o pogarszającym się stanie zdrowia Jana Pawła II. Chcąc uszanować i uhonorować papieża Polaka, a jednocześnie nie rozczarować wszystkich zgromadzonych kibiców, zamiast rywalizacji kierowcy zdecydowali się na spokojny przejazd przez centrum Otwocka (na zdjęciu). Tamten wyścig wygrał Stefan Lubiak.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.