„Ósemka” w modułach. Nowy termin SP nr 8 w Wólce Mlądzkiej

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę dla nowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wólce Mlądzkiej został unieważniony. W najbliższych dniach będzie ogłoszony kolejny, ale już nie tylko na projekt, lecz także na budowę szkoły.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Powodem unieważnienia pierwszego przetargu była rażąco niska cena jednej z 14 złożonych ofert. Władze miasta zdecydowały o ogłoszeniu kolejnego, ale już w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca będzie miał też możliwość zaproponowania nietradycyjnej technologii modułowej. Skrócono także termin zakończenia budowy nowej szkoły. Ma to nastąpić do końca lipca 2021 roku (pierwotnie budynek szkoły miał być gotowy do grudnia 2021 roku).

– Przetarg będzie otwarty, a wykonawcy dostaną wybór technologii (modułowej albo tradycyjnej), w jakiej będzie wybudowana szkoła. – Rozmawialiśmy z różnymi firmami i wiemy, że wzniesienie szkoły modułowej jest realne, i to w tym terminie – mówi naczelnik wydziału inwestycji i funduszy zewnętrznych Krzysztof Gościcki.

Nowe rozwiązanie ma być nie tylko szybsze, lecz także tańsze. – Ceny w tej technologii są dużo niższe niż w systemie tradycyjnym. Moduły to przestrzenne elementy oparte na konstrukcji stalowej, połączone żelbetem, częściowo już wykończone, które można w całości przetransportować. Ustawia się je jeden obok drugiego, montuje i w ciągu paru tygodni jest gotowa cała szkoła – tłumaczy Gościcki.

– Chcemy, żeby obiekt nadal nawiązywał do wizualizacji koncepcji szkoły, która była już prezentowana (patrz fot.). Radykalnych zmian nie będzie – zapewnia Gościcki i zaznacza, że moduły to nie to samo co kontenery.

Całe zadanie podzielono na cztery etapy. W pierwszym ma zostać wybudowany nowy budynek szkoły razem z łącznikiem prowadzącym do istniejącej sali gimnastycznej. Drugi etap to rozbiórka istniejącego budynku, trzeci – budowa boiska wielofunkcyjnego i zagospodarowanie terenu.

Czwarty, ostatni etap, polega na budowie ulicy Laskowej wraz z parkingami przy szkole. – Staramy się o dofinansowanie budowy szkoły i boiska oraz ulicy Laskowej – dodaje naczelnik.

W budżecie miasta na oświatową inwestycję w Wólce Mlądzkiej zapisano 10 mln zł. Ponadto Otwock stara się o dofinansowanie tej inwestycji ze środków zewnętrznych w wysokości ok. 5 mln zł. A

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.