Otwock: Prace na rondzie wstrzymane

Zarząd Dróg Powiatowych nie może jeszcze potwierdzić, czy prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Samorządowej i Reymonta w Otwocku zakończą się w terminie. Roboty zostały na razie wstrzymane z powodu przebudowy gazociągu i epidemii koronawirusa

SYLWIA WYSOCKA

ZDP informuje, że rozbudowa skrzyżowania ul. Reymonta i ul. Samorządowej w Otwocku przebiegała dotychczas zgodnie z harmonogramem. Jednak w ubiegłym tygodniu prace wstrzymano ze względu na planowane wyłączenie i przepięcie przebudowanego gazociągu. Jak wyjaśniają wykonawca robót i przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa, z uwagi na niskie temperatury w nocy i związane z nimi stałe zapotrzebowanie na gaz wykorzystywany do ogrzewania mieszkań i budynków (jednym z odbiorców gazu jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy) wstrzymują się z wyłączeniem przebiegającego w tym rejonie gazociągu.

Ponadto w PSG zdecydowano, że w czasie trwającego zagrożenia epidemicznego zakłady gazownicze wykonują tylko prace związane z usuwaniem awarii sieci. Ze względu na pandemię koronawirusa gazownicy borykają się również z problemami kadrowymi.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami gazowni w kwestii ustalenia terminu wykonania prac. Na pewno nie będą one wznowione do świąt – mówi w rozmowie z „Linią” wicestarosta Krzysztof Kłosek.

– Czy w takiej sytuacji termin zakończenia robót jest zagrożony? Trudno teraz jednoznacznie stwierdzić. Zgodnie z umową wykonawca na wybudowanie ronda ma czas do końca czerwca. Będziemy zabiegać u PSG o jak najszybsze dokończenie przebudowy sieci gazowej – zapewnia wicestarosta.

4 komentarze do “Otwock: Prace na rondzie wstrzymane

 • 6 kwietnia 2020 o 18:14
  Permalink

  Nagrody trzeba przyznac wszystkim ktorzy przyczyniaja sie do rozbudowy Naszej infrastruktury drogowej w Otwocku.
  Proponuje w bonusie jeszcze wczasy na Bali dla wszystkich zaangazowanych.i jak wrócą to dokonczą budowę.
  4 tygodnie wczesniej czy pozniej przy tym 6 miesiecznym terminie to juz nie ma różnicy …..moze jak odpoczną to jescze wymyśla coś mądrego……proponuje zastanowic sie nad przejsciami podziemnymi z udogodnieniami dla osób z ograniczoniami i niepelnasprawnoscià w sumie to na szlaku do szpitala Grucy.
  …..najlepiej dokonczcie rondo w 2021 roku wtedy na dluzej bedzie gwarancja.

  Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2020 o 18:27
  Permalink

  Od październIka 2019 r. nic się tam nie dzieje.

  Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2020 o 21:57
  Permalink

  Kolejna dezinformacja ze strony Linii Otwockiej , ZDP , czy starosty .Przecież wszyscy widzą , że jak rozgrzebano tą budowę ronda na jesieni ubiegłego roku – to od tego czasu nie ma tam żywej duszy i została porzucona i opuszczona .I tak stoi do dziś dnia .

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 11:38
  Permalink

  Linię Otwocką proszę o nie publikowanie nie sprawdzonych informacji – jak miało to miejsce ,kolejny już raz – jak to teraz widzimy . Uprawianie propagandy sukcesu nie wyjdzie nikomu na dobre na dłuższà metę . To co podają włodarze miasta i powiatu – warto zweryfikować uprzednio przed publikacją artykulu .To taka moja sugestia tylko .Pozdr.dla calego zespołu redakcyjnego Linni Otwockiej .

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.