Teoś ma już proste nóżki!

Czteroletni Teoś Górski z Woli Duckiej, jedyny w Polsce chłopiec chory na dysplazję chrzęstną, pomyślnie przeszedł dwie operacje bioder w USA. – Z niedowierzaniem patrzyliśmy, jak szybko Teo odzyskuje siły po drugiej operacji, zaczyna jeść, bawić się i zaczepiać wszystkich swoim rozbrajającym spojrzeniem – cieszy się mama chłopca Emilia Górska.

AGNIESZKA JASKULSKA

Pod koniec stycznia Teoś z mamą i babcią poleciał do Kliniki dr. Paleya na Florydzie, aby przejść dwie operacje bioder. W lutym amerykańscy lekarze zrezygnowali z inwazyjnych zabiegów, ale po kolejnych badaniach i konsultacjach medycznych uznali, że operacje jednak pomogą chłopcu.

Na początku marca Teoś pomyślnie przeszedł pierwszy skomplikowany zabieg, o czym „Linia” informowała TUTAJ. Druga operacja biodra, którą przeprowadzono w połowie marca na Florydzie, także się udała.

– Bóg nad nami czuwa… – wzrusza się Emilia Górska, która bardzo przeżywała kolejny zabieg synka. – Operacja przebiegła pomyślnie, teraz Teodor ma piękne, długie nóżki. To cudowny widok, ale przed nami bardzo długa i ciężka praca. Teodor jest w pewnym sensie uziemiony, bo obydwie nóżki ma w gipsie i nie może sam się poruszać, ale dbamy o niego i staramy się z jego babcią ułatwić mu codzienność – podkreśla mama chłopca.

– Niedługo, gdy zostanie zdjęty gips z nóżek, synek rozpocznie miesięczną rehabilitację. Prawdopodobnie będą potrzebne nowe ortezy, na które zabrakło nam pieniędzy, ale liczymy na pomoc fundacji z Chicago, która zainteresowała się przyszłością Teodora – wyjaśnia pani Emilia.

One thought on “Teoś ma już proste nóżki!

  • 13 kwietnia 2020 o 12:18
    Permalink

    A babcia to w jakim charakterze pojechała ?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.