Lokalni kibice zbierają pieniądze dla otwockich szpitali

Na co dzień zbierają siły, by z wysokości trybun żywiołowym dopingiem wspomagać piłkarzy Legii Warszawa i OKS Otwock. Miłość do obu klubów jednoczy ich też w innych akcjach. Od kilku dni lokalni fani piłki nożnej prowadzą zbiórkę dla otwockich szpitali i ratowników medycznych.

MARCIN SULIGA

Czas pandemii to również czas wielkich gestów. Kibice z Otwocka – na co dzień skupieni wokół Legii Warszawa i OKS Otwock – postanowili zorganizować zbiórkę, żeby wspomóc personel otwockich szpitali oraz ratowników medycznych. To nie pierwsza społeczna akcja tej grupy.

Zbiórka rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu i potrwa do 10 kwietnia. Przez niespełna dwa dni na specjalne konto trafiło blisko 6 tys. zł, ale pomysłodawcy liczą, że ta kwota będzie większa, bo pieniądze wpłacają nie tylko mieszkańcy Otwocka, lecz także fani Legii z sąsiednich miast i gmin. 

Zebrane pieniądze trafią do otwockich placówek medycznych, przede wszystkim szpitala powiatowego przy ulicy Batorego, który obecnie najbardziej potrzebuje środków ochrony osobistej, takich jak rękawiczki, maseczki medyczne czy płyny do dezynfekcji. Kibice z Otwocka sprawdzają oferty, aby kupić jak najwięcej niezbędnego sprzętu. Inicjatorzy zbiórki liczą nie tylko na wpłatę pieniędzy. Jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć akcję np. zakupem wody czy podarunkiem w postaci ciasta, to ta pomoc jest również mile widziana.

Żeby wspomóc tę inicjatywę, wystarczy odszukać na Facebooku profil Kibice z Otwocka i wysłać prywatną wiadomość. Wskazówki, co robić dalej, zostaną podane w informacji zwrotnej.

Pomysł wsparcia lokalnych szpitali to niejedyna akcja, którą w ostatnich latach przeprowadzali otwoccy fani Legii i OKS-u. Wcześniej Kibice z Otwocka organizowali np. zbiórki przyborów szkolnych na wyprawki dla dzieci z Litwy czy zbiórki darów na paczki dla Polaków z Kresów Wschodnich. Przygotowywali również świąteczne paczki z żywnością dla kombatantów, powstańców warszawskich i byłych więźniów politycznych z powiatu otwockiego, którym też pomagają w zorganizowaniu np. opału na zimę, w drobnych pracach w domu czy ogrodzie. Kilka dni temu kupili dla otwockich harcerzy materiał do uszycia kilku tysięcy flizelinowych maseczek ochronnych. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.