Wizualne zmiany przy wjazdach do Otwocka

Urząd miasta szuka chętnych do wykonania i montażu dwóch witaczy. Mają one stanąć przy wjazdach do Otwocka.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Witacze mają mieć formę drewnianej konstrukcji wbudowanej w ziemię, z herbem Otwocka pośrodku i herbami miast bliźniaczych (Lennestadt, Oarai, Saint-Amand-Montrond, Szumsk) po bokach. Całość ma nawiązywać do elementów drewnianych charakterystycznych dla stylu świdermajer, które znajdują się w parku miejskim. Jeden witacz ma stanąć na rondzie Fromczyn (wjazd od ul. Nadwiślańskiej), a drugi na rondzie przy ulicy Majowej.

– Zależy nam na pozytywnych zmianach w Otwocku. Stąd wziął się pomysł ustawienia witaczy w skrajnych częściach Otwocka – mówi Karolina Wojnicz, zastępca naczelnika wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta. Poszukiwania wykonawcy witaczy trwają.

W odpowiedzi na pierwsze zapytanie ofertowe wpłynęła tylko jedna propozycja. Wartość tej oferty przewyższała kwotę, którą na to zadanie chcą przeznaczyć władze miasta. Postępowanie zostało unieważnione i ogłoszono drugie zapytanie, ale już tylko na wykonanie samej drewnianej konstrukcji bez herbów (to zadanie ma być zlecone oddzielnie). Jeśli znajdzie się wykonawca i miasto podpisze z nim umowę, to od tej daty będzie miał 30 dni na wykonanie witaczy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.