Pogadaj, nie wpadaj!

Choć pandemia koronawirusa wymusza dystans i odosobnienie, władze Józefowa deklarują dostępność dla mieszkańców. Oczywiście jest to możliwe dzięki innym niż zazwyczaj kanałom komunikacji. Na rozmowę z burmistrzem czy radnym codziennie można umówić się telefonicznie.

SYLWIA WYSOCKA

Bezpośrednie spotkania z burmistrzem czy radnymi są w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa wykluczone. Nie oznacza to jednak, że samorządowcy odcinają się od mieszkańców. Przeciwnie. Burmistrz Józefowa Marek Banaszek zadeklarował, że wydłuża godziny przyjmowania interesantów i zmienia ich formę na konsultacje telefoniczne.

– Pragnę podkreślić, że epidemia i wprowadzone w związku z nią ograniczenie kontaktów nie wpływa na moją dostępność. Uważam, że w tym trudnym czasie wiele osób może mieć większą potrzebę kontaktowania się z przedstawicielami samorządu. Dlatego wydłużyłem godziny przyjmowania mieszkańców. Będę do dyspozycji w dni robocze w godzinach od 12 do 14 – zapewnia burmistrz. I zaznacza, że ze względu na bezpieczeństwo zmienił formę spotkań na konsultacje telefoniczne.
Na rozmowę można umówić się za pośrednictwem sekretariatu pod numerem telefonu 22 779 00 25.

Zostanie ustalona godzina połączenia. Ponieważ urząd w Józefowie pracuje rotacyjnie, a pracownicy wymieniają się co tydzień, o ustalonej godzinie będzie można porozmawiać z burmistrzem Markiem Banaszkiem albo z jego zastępcą Piotrem Gąszczem.

Podobną deklarację w imieniu józefowskich radnych złożył przewodniczący rady miasta Mariusz Batorski. – Mieszkańcy, którzy chcą skontaktować się z radnymi, mogą zostawić swój numer telefonu, dzwoniąc do urzędu miasta (tel. 22 779 00 00) codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 15 lub pisząc na adres: radni.jozefowa@jozefow.pl. Przewodniczący rady lub odpowiedni radny oddzwoni pod podany numer – obiecuje Batorski. Czy kontakt telefoniczny zastąpi pracę radnych?

Zapytaliśmy Mariusza Batorskiego, czy w najbliższym czasie planuje zwołanie posiedzeń rady, np. w formie elektronicznej. – Czekamy na precyzyjne przepisy mówiące o tym, czy rada może obradować online i w ten sposób podejmować ważne uchwały. Na razie testujemy sprzęt i możliwości. Jeśli pojawią się przepisy, które pozwolą na prowadzenie posiedzeń i głosowanie przez internet, będziemy na to przygotowani. Jeżeli zajdzie konieczność przeprowadzenia sesji przed przyjęciem takich przepisów, rozważymy także obrady sesji np. w dużej sali gimnastycznej, aby zachować wszelkie środki ostrożności i nikogo niepotrzebnie nie narażać – informuje Mariusz Batorski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.