Powiat: 13 potwierdzonych przypadków koronawirusa, ale mniej osób podejrzanych o zarażenie

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmienia się z dnia na dzień. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku poinformowała o kolejnych potwierdzonych przypadkach zarażenia. Według danych z piątku, 10 kwietnia jest 13 osób, u których stwierdzono wirusa. Dobrą wiadomością jest to, że w ostatnich dniach zmniejszyła się liczba osób objętych kwarantanną domową i nadzorem epidemiologicznym. Są już dwie osoby, u których nie ma objawów COVID19. 

AGNIESZKA JASKULSKA

„Linia” na bieżąco informuje o aktualnym stanie związanym z koronawirusem w powiecie otwockim. Pierwszy potwierdzony przypadek odnotowano 18 marca, o czym informowaliśmy również na stronie internetowej http://www.linia.com.pl.

W piątek, 10 kwietnia otwocki sanepid poinformował o kolejnych przypadkach. Wirusa potwierdzono badaniami laboratoryjnymi u 13 osób mieszkających na terenie powiatu otwockiego, wśród których są również mieszkańcy Otwocka (jedna z osób zarażonych wirusem niestety zmarła, a dwie ozdrowiały). 

Tydzień temu „Linia” informowała o znacznym wzroście liczby osób objętych kwarantanną domową i nadzorem epidemiologicznym. Od początku epidemii w powiecie otwockim najwięcej osób (aż 344) podejrzanych o zarażenie się koronawirusem sanepid do tej pory odnotował w czwartek, 2 kwietnia. Było to związane m.in. z tym, że testy potwierdziły koronawirusa u 32-letniego ginekologa, który pracował nie tylko na oddziale ginekologiczno-położniczym w szpitalu przy ul. Batorego w Otwocku, lecz także w innych przychodniach – „Linia” pisała o szczegółach w poprzednim numerze. Pod koniec ubiegłego tygodnia liczba objętych nadzorem epidemiologicznym i kwarantanną domową spadła do 198 osób. 

Dane w powiecie otwockim, 10.04.2020 r.

  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2.
  • Liczba osób objętych kwarantanną domową: 196 (34 osób ostatniej doby).
  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 1.
  • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie: 13.
  • Liczba ozdrowieńców: 2.
  • Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 1.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.