Karczew: Znaleźli w dziupli części do aut i narkotyki

Policja zlikwidowała dziuplę samochodową, która znajdowała się na jednej z posesji w gminie Karczew. Odzyskano dwa auta marki Nissan X-Trail skradzione w Niemczech, a także zabezpieczono silniki samochodowe, akcesoria i różne części do aut. Policjanci znaleźli także 80 gramów środków odurzających. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn.

AGNIESZKA JASKULSKA

Przestępcy nie obawiają się koronawirusa. Na jednej z posesji w Karczewie prawdopodobnie demontowali na części kradzione samochody. Na trop przestępczej działalności wpadli policjanci z Karczewa, którzy obserwowali posesję. Kilka dni temu funkcjonariusze wkroczyli na teren nieruchomości.

– W działaniach uczestniczyli policjanci z Pragi-Północ, których wspomagali funkcjonariusze z Karczewa, Otwocka, a także mundurowi z otwockiej drogówki – wylicza nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Na terenie zabezpieczono dwa samochody marki Nissan X-Trail, które zostały wcześniej skradzione w Niemczech. Auta prawdopodobnie miały być zdemontowane na części – tłumaczy nadkom. Niezdropa.

Na posesji funkcjonariusze odnaleźli silniki, skrzynie biegów, wiele różnych części do innych samochodów, a także pompy i siłowniki do bram oraz ponad 80 gramów amfetaminy i mefedronu. – Dzięki skrupulatnej pracy śledczej karczewskich policjantów wykazano, że były one kradzione i pochodziły z włamania do garażu w Otwocku Wielkim oraz z kradzieży w Osiecku. Część z tych przedmiotów już wróciła do właścicieli – podkreśla nadkomisarz.

Zatrzymano dwóch mężczyzn zamieszanych w nielegalny proceder. – Do policyjnej celi trafiło dwóch mieszkańców powiatu otwockiego w wieku 29 lat i 38 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty karne – mówi nadkom. Daniel Niezdropa.

– 29-latek odpowie za paserstwo polegające na ukrywaniu samochodów pochodzących z kradzieży oraz za posiadanie narkotyków. Natomiast 38-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psycho-aktywnych – informuje nadkomisarz. I dodaje, że sprawa ma charakter rozwojowy.

One thought on “Karczew: Znaleźli w dziupli części do aut i narkotyki

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.