Już pięć osób wygrało walkę z koronawirusem. Wśród ozdrowieńców są mieszkańcy, którzy wrócili z zagranicy

Mamy kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu otwockiego. Coraz więcej osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wygrywa walkę z wirusem. Jest już pięciu ozdrowieńców, w tym mieszkańcy powiatu, którzy wrócili z Włoch, Francji i Hiszpanii.

AGNIESZKA JASKULSKA

O pierwszym ozdrowieńcu w powiecie otwockim jako pierwsza poinformowała „Linia” (3 kwietnia). Od tego czasu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku odnotowuje coraz więcej osób zarażonych koronawirusem, którym udało się wygrać walkę z wirusem i ozdrowieć. 

Pracownicy sanepidu wyjaśniają, że ozdrowieniec to osoba, u której wcześniej dwoma testami potwierdzono koronawirusa, ale po kilkunastu dniach objawy choroby ustąpiły, czyli jest to człowiek, który po prostu zaczyna zdrowieć. – Potwierdzają to również testy laboratoryjne, które przeprowadza się dwa razy w pewnym odstępie czasowym. Jeśli wynik testów był dwa razy ujemny i wykluczył wirusa, można stwierdzić, że taka osoba ozdrowiała – tłumaczy sanepid. 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku poinformowała o kolejnych ozdrowieńcach. Wśród nich jest 50-letni mężczyzna, który w marcu wrócił do domu w powiecie otwockim z Hiszpanii. Mężczyźnie udało się wygrać walkę z koronawirusem. Badania potwierdziły, że 50-latek ozdrowiał. Kilka dni wcześniej służby sanitarno-epidemiologiczne potwierdziły także ozdrowienie u czterech innych osób. Walkę z wirusem wygrał 54-letni mężczyzna, 59-letni mężczyzna a także 50-letnia kobieta i 52-letnia kobieta. 

Nie oznacza to, że sytuacja w powiecie otwockim jest stabilna. Na naszym terenie jest już 14 osób, u których potwierdzono laboratoryjnie zarażenie się koronawirusem. Więcej na ten temat w „Linii Otwockiej” w poniedziałek, 20 kwietnia.

Dane w powiecie otwockim, 17.04.2020 r.

 • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 7.
 • Liczba osób objętych kwarantanną domową: 137 (4 osób ostatniej doby).
 • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0.
 • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie: 14.
 • Liczba ozdrowieńców: 5.
 • Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 1.

Jedna myśl na temat “Już pięć osób wygrało walkę z koronawirusem. Wśród ozdrowieńców są mieszkańcy, którzy wrócili z zagranicy

 • 18 kwietnia 2020 o 13:51
  Permalink

  A co oznacza 19 osób hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa? Od kilu dni ta liczba się nie zmienia… Czy nie można zrobić testów aby potwierdzić podejrzenia?

  Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.