Już pięć osób wygrało walkę z koronawirusem. Wśród ozdrowieńców są mieszkańcy, którzy wrócili z zagranicy

Mamy kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu otwockiego. Coraz więcej osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wygrywa walkę z wirusem. Jest już pięciu ozdrowieńców, w tym mieszkańcy powiatu, którzy wrócili z Włoch, Francji i Hiszpanii.

AGNIESZKA JASKULSKA

O pierwszym ozdrowieńcu w powiecie otwockim jako pierwsza poinformowała „Linia” (3 kwietnia). Od tego czasu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku odnotowuje coraz więcej osób zarażonych koronawirusem, którym udało się wygrać walkę z wirusem i ozdrowieć. 

Pracownicy sanepidu wyjaśniają, że ozdrowieniec to osoba, u której wcześniej dwoma testami potwierdzono koronawirusa, ale po kilkunastu dniach objawy choroby ustąpiły, czyli jest to człowiek, który po prostu zaczyna zdrowieć. – Potwierdzają to również testy laboratoryjne, które przeprowadza się dwa razy w pewnym odstępie czasowym. Jeśli wynik testów był dwa razy ujemny i wykluczył wirusa, można stwierdzić, że taka osoba ozdrowiała – tłumaczy sanepid. 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku poinformowała o kolejnych ozdrowieńcach. Wśród nich jest 50-letni mężczyzna, który w marcu wrócił do domu w powiecie otwockim z Hiszpanii. Mężczyźnie udało się wygrać walkę z koronawirusem. Badania potwierdziły, że 50-latek ozdrowiał. Kilka dni wcześniej służby sanitarno-epidemiologiczne potwierdziły także ozdrowienie u czterech innych osób. Walkę z wirusem wygrał 54-letni mężczyzna, 59-letni mężczyzna a także 50-letnia kobieta i 52-letnia kobieta. 

Nie oznacza to, że sytuacja w powiecie otwockim jest stabilna. Na naszym terenie jest już 14 osób, u których potwierdzono laboratoryjnie zarażenie się koronawirusem. Więcej na ten temat w „Linii Otwockiej” w poniedziałek, 20 kwietnia.

Dane w powiecie otwockim, 17.04.2020 r.

 • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 7.
 • Liczba osób objętych kwarantanną domową: 137 (4 osób ostatniej doby).
 • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0.
 • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie: 14.
 • Liczba ozdrowieńców: 5.
 • Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 1.

One thought on “Już pięć osób wygrało walkę z koronawirusem. Wśród ozdrowieńców są mieszkańcy, którzy wrócili z zagranicy

 • 18 kwietnia 2020 o 13:51
  Permalink

  A co oznacza 19 osób hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa? Od kilu dni ta liczba się nie zmienia… Czy nie można zrobić testów aby potwierdzić podejrzenia?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.