Nowy ordynator chirurgii

Oddział chirurgii szpitala powiatowego przy ul. Batorego w Otwocku ma nowego ordynatora. Został nim prof. Waldemar Kostewicz, który wcześniej był m.in. szefem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego.

SYLWIA WYSOCKA

fot. TOMASZ ADAMASZEK, źródło: swiatlekarza.pl

Profesor Waldemar Kostewicz przejął stery chirurgii w Powiatowym Centrum Zdrowia na początku kwietnia. Jak przyznaje członek zarządu PCZ Michał Mrówka, prof. Kostewicz jest świetnym lekarzem, profesjonalistą z bardzo dobrym podejściem do pacjentów. Dzięki jego obecności w Otwocku będzie możliwe rozwinięcie chirurgii naczyniowej.

– Zatrudnienie prof. Kostewicza pozwoli na to, by mieszkańcy Otwocka i okolicznych miejscowości mogli korzystać z zabiegów z zakresu chirurgii naczyniowej u nas w szpitalu, a to jest duży sukces. Profesor będzie pracował na etacie i będzie obecny codziennie – podkreśla Michał Mrówka. I dodaje, że profesor będzie współpracował z lekarzami z oddziału chirurgii, ale w planach są rozbudowa zespołu lekarskiego i zmiany na bloku operacyjnym, żeby jednocześnie można było operować pacjentów w trzech salach.

Profesor Waldemar Kostewicz jest uznanym specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej, laparoskopowej i naczyniowej. W latach 2003-2015 był ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie, a od 2017 roku ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Szpitala Praskiego pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.

Od 2016 roku zajmuje stanowisko p.o. kierownika II Katedry Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2003 roku otrzymał od ministra zdrowia nagrodę za szczególne zasługi dla rozwoju chirurgii laparoskopowej
w Polsce. Należy do ponad 20 towarzystw naukowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Znajduje się m.in. w ścisłym gronie założycieli Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.