Puste ulice to raj dla piratów drogowych

Podczas pandemii koronawirusa miejski gwar ucichł, a ulice opustoszały. Dla jednych to przygnębiający widok, ale dla piratów drogowych to idealny czas na łamanie przepisów. Policjanci z otwockiej drogówki przyłapali kilku motocyklistów, którzy pędzili przez centrum miasta, a także kobietę driftującą bmw na rondzie. Skończyło się wysokimi mandatami i zabraniem prawa jazdy.

AGNIESZKA JASKULSKA

Słoneczna pogoda zawsze sprzyjała brawurze na drogach, ale teraz, gdy większość z nich opustoszała, niektórzy kierowcy i motocykliści czują się bezkarni. Jednak to mylne wrażenie, bo pandemia nie uśpiła czujności otwockiej drogówki.

– Policjanci cały czas patrolują drogi, mają do dyspozycji także szybkie
i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, które nagrały już wiele poważnych wykroczeń kierowców i motocyklistów – informuje nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali czterech motocyklistów, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze interweniowali na drodze wojewódzkiej nr 801 w gm. Sobienie-Jeziory, gdzie 28-letni mieszkaniec powiatu otwockiego jechał z nadmierną prędkością.

– Wideorejestrator w radiowozie zarejestrował, że motocyklista pędził 109 km/h przez Nowy Zambrzyków, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h – tłumaczy nadkom. Niezdropa. Funkcjonariusze dali znać motocykliście za pomocą sygnałów świetlnych, aby zatrzymał się do kontroli. Kierujący motocyklem zignorował komunikat i jechał dalej. Po chwili jednak zatrzymał się.

– 28-latek tłumaczył policjantom, że wracał z pracy do domu. Okazało się, że motocyklista nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km, lecz także kierował bez uprawnień, a motocykl nie miał aktualnych badań technicznych. Dlatego policyjna kontrola zakończyła się odholowaniem pojazdu, zatrzymaniem prawa jazdy (na samochód), a także mandatem i punktami karnymi – mówi nadkom. Niezdropa.

Podczas innego patrolu drogówka przyłapała trzech beztroskich motocyklistów, którzy wieczorem pędzili z zakupami przez centrum miasta. – Policyjna kamera zarejestrowała na ul. Karczewskiej w Otwocku trzech motocyklistów, którzy jechali z prędkością 115 km/h!

W tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 50 km/h – zaznacza nadkomisarz. I podkreśla, że motocykliści przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym aż o 65 km/h. Brawurowa jazda zakończyła się policyjną kontrolą. Mężczyźni tłumaczyli, że wracali z zakupów.

– Trzech mieszkańców powiatu otwockiego w wieku 38, 39 i 40 lat ukarano mandatami. Zatrzymano im także prawo jazdy – mówi nadkom. Niezdropa. To nie koniec. Podczas patrolu policyjny wideorejestrator w nieoznakowanym radiowozie zarejestrował driftowanie na rondzie.

– 25-letnia mieszkanka powiatu żyrardowskiego, która jechała bmw razem z pasażerem, złamała przepisy na rondzie na skrzyżowaniu ul. Granicznej i ul. 3 Maja w Józefowie – informuje nadkom. Niezdropa. Kobieta jeździła wokół ronda w tzw. kontrolowanym poślizgu, co nagrała policyjna kamera. – 25-letnia kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami karnymi – dodaje.

I podkreśla, że dla piratów drogowych, którzy naruszają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie ma taryfy ulgowej!

3 komentarze do “Puste ulice to raj dla piratów drogowych

 • 23 kwietnia 2020 o 12:16
  Permalink

  Wystarczy że policja stanie na Batorego między Lidlem a Okrzei
  pirat co 5 min. Jak nie postawią fotoradaru to mogą sobie chociaż budżet podreperować

  Odpowiedz
  • 23 kwietnia 2020 o 16:28
   Permalink

   Policja powinna postawić fotoradar przy Ul Poniatowskiego.kierowcy jeżdżą z nadmierna prędkością,a pieszy nie ma jak przejść.warto sie tym zainteresowac

   Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2020 o 20:19
  Permalink

  Polecam regularne kontrole prędkości na ul. Majowej na odcinku od Wiązowskiej do Kolorowej, wyprzedzanie na pasach dla pieszych, przekroczenie prędkości

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.