Puste ulice to raj dla piratów drogowych

Podczas pandemii koronawirusa miejski gwar ucichł, a ulice opustoszały. Dla jednych to przygnębiający widok, ale dla piratów drogowych to idealny czas na łamanie przepisów. Policjanci z otwockiej drogówki przyłapali kilku motocyklistów, którzy pędzili przez centrum miasta, a także kobietę driftującą bmw na rondzie. Skończyło się wysokimi mandatami i zabraniem prawa jazdy.

AGNIESZKA JASKULSKA

Słoneczna pogoda zawsze sprzyjała brawurze na drogach, ale teraz, gdy większość z nich opustoszała, niektórzy kierowcy i motocykliści czują się bezkarni. Jednak to mylne wrażenie, bo pandemia nie uśpiła czujności otwockiej drogówki.

– Policjanci cały czas patrolują drogi, mają do dyspozycji także szybkie
i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, które nagrały już wiele poważnych wykroczeń kierowców i motocyklistów – informuje nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali czterech motocyklistów, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze interweniowali na drodze wojewódzkiej nr 801 w gm. Sobienie-Jeziory, gdzie 28-letni mieszkaniec powiatu otwockiego jechał z nadmierną prędkością.

– Wideorejestrator w radiowozie zarejestrował, że motocyklista pędził 109 km/h przez Nowy Zambrzyków, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h – tłumaczy nadkom. Niezdropa. Funkcjonariusze dali znać motocykliście za pomocą sygnałów świetlnych, aby zatrzymał się do kontroli. Kierujący motocyklem zignorował komunikat i jechał dalej. Po chwili jednak zatrzymał się.

– 28-latek tłumaczył policjantom, że wracał z pracy do domu. Okazało się, że motocyklista nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km, lecz także kierował bez uprawnień, a motocykl nie miał aktualnych badań technicznych. Dlatego policyjna kontrola zakończyła się odholowaniem pojazdu, zatrzymaniem prawa jazdy (na samochód), a także mandatem i punktami karnymi – mówi nadkom. Niezdropa.

Podczas innego patrolu drogówka przyłapała trzech beztroskich motocyklistów, którzy wieczorem pędzili z zakupami przez centrum miasta. – Policyjna kamera zarejestrowała na ul. Karczewskiej w Otwocku trzech motocyklistów, którzy jechali z prędkością 115 km/h!

W tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 50 km/h – zaznacza nadkomisarz. I podkreśla, że motocykliści przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym aż o 65 km/h. Brawurowa jazda zakończyła się policyjną kontrolą. Mężczyźni tłumaczyli, że wracali z zakupów.

– Trzech mieszkańców powiatu otwockiego w wieku 38, 39 i 40 lat ukarano mandatami. Zatrzymano im także prawo jazdy – mówi nadkom. Niezdropa. To nie koniec. Podczas patrolu policyjny wideorejestrator w nieoznakowanym radiowozie zarejestrował driftowanie na rondzie.

– 25-letnia mieszkanka powiatu żyrardowskiego, która jechała bmw razem z pasażerem, złamała przepisy na rondzie na skrzyżowaniu ul. Granicznej i ul. 3 Maja w Józefowie – informuje nadkom. Niezdropa. Kobieta jeździła wokół ronda w tzw. kontrolowanym poślizgu, co nagrała policyjna kamera. – 25-letnia kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami karnymi – dodaje.

I podkreśla, że dla piratów drogowych, którzy naruszają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie ma taryfy ulgowej!

3 myśli na temat “Puste ulice to raj dla piratów drogowych

 • 23 kwietnia 2020 o 12:16
  Permalink

  Wystarczy że policja stanie na Batorego między Lidlem a Okrzei
  pirat co 5 min. Jak nie postawią fotoradaru to mogą sobie chociaż budżet podreperować

  Odpowiedz
  • 23 kwietnia 2020 o 16:28
   Permalink

   Policja powinna postawić fotoradar przy Ul Poniatowskiego.kierowcy jeżdżą z nadmierna prędkością,a pieszy nie ma jak przejść.warto sie tym zainteresowac

   Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2020 o 20:19
  Permalink

  Polecam regularne kontrole prędkości na ul. Majowej na odcinku od Wiązowskiej do Kolorowej, wyprzedzanie na pasach dla pieszych, przekroczenie prędkości

  Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.