Otwock: Ruszają zapisy na bezpłatne zabiegi dla zwierząt

Mieszkańcy Otwocka, którzy zapłacą podatek od psa, mogą zabrać pupila na bezpłatny zabieg sterylizacji lub kastracji. W ramach tej usługi zwierzęta będą również czipowane. Liczba finansowanych przez miasto zabiegów jest ograniczona.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zabiegi sterylizacji i kastracji psów przeprowadzane są w przychodni weterynaryjnej ZOOCENTRUM przy ul. Kołłątaja 56, z którą miasto zawarło umowę w ramach programu zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Otwocka. Przed pójściem z psem do gabinetu trzeba najpierw wypełnić dwa druki skierowań – na zabieg sterylizacji lub kastracji oraz na czipowanie. Od poniedziałku, 27 kwietnia druki skierowań są dostępne w CityBoksie nr 1, tzn. w specjalnym kontenerze na terenie urzędu miasta dostosowanym do bezpiecznej obsługi mieszkańców w czasie pandemii.

O zakwalifikowaniu zwierzęcia do zabiegu decyduje kolejność złożenia w urzędzie miasta wypełnionych druków skierowań na zabiegi wraz z załączonym dowodem wniesienia opłaty od posiadania psów za 2020 rok w wysokości 12 zł. Opłaty należy dokonać na konto Urzędu Miasta Otwocka nr 03 8001 0005 2001 0007 9875 0009 w Banku Spółdzielczym w Otwocku. Skierowania będą zatwierdzane przez wydział ochrony środowiska urzędu miasta do wyczerpania przewidzianej puli zabiegów. W tym roku miasto planuje sfinansowanie 40 sterylizacji suk i 40 kastracji psów. Zwierzęta poddawane zabiegom w ramach programu będą jednocześnie elektronicznie znakowane (czipowane).

Skierowania zatwierdzone przez wydział ochrony środowiska będą zwracane właścicielom zwierząt w celu okazania ich w przychodni ZOOCENTRUM (są one podstawą do wykonania zabiegu). Umówienie terminu zabiegu pozostaje do ustalenia między właścicielem psa a gabinetem weterynaryjnym.

Więcej informacji można uzyskać w urzędzie miasta pod nr tel. 22 779 20 01 w. 171 w godzinach pracy urzędu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.