Starostwo znów przyjmuje interesantów

Od poniedziałku, 27 kwietnia budynki starostwa przy ul. Górnej i przy ul. Komunardów zostaną otwarte dla interesantów.  Będzie można wejść i załatwić sprawę, ale pojedynczo, po wcześniejszym umówieniu się z urzędnikiem na spotkanie.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W związku z sytuacją epidemiologiczną od 30 marca siedziby starostwa przy ul. Górnej i ul. Komunardów zostały zamknięte dla interesantów. Mieszkańcom powiatu pozostały inne drogi załatwiania spraw w urzędzie. Oprócz wysłania wypełnionych wcześniej wniosków mailem mogą to zrobić także za pośrednictwem platformy e-PUAP, poczty albo wrzucić dokumenty w podpisanej kopercie do pojemników ustawionych przed wejściem do budynku starostwa przy ul. Górnej.

Od tego tygodnia można także wejść już do budynków i umówić się na rozmowę z urzędnikiem, na razie tylko w godz. od 8 do 14. – W związku ze złagodzeniem obostrzeń wynikających z decyzji Rady Ministrów razem ze starostą Cezarym Łukaszewskim zdecydowaliśmy, że przy zachowaniu środków bezpieczeństwa rozszerzymy dostępność urzędu dla mieszkańców – mówi wicestarosta Krzysztof Kłósek.

W budynku przy ul. Górnej zostanie otwarty tylko hol na parterze, a przy ul. Komunardów – łącznik na parterze. Będzie można tam wejść pojedynczo i porozmawiać z pracownikiem starostwa, wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się̨ na spotkanie. – Chodzi o to, żeby przychodzić na konkretną godzinę, wtedy nie będą tworzyły się kolejki – wyjaśnia wicestarosta. Dokumenty nadal wrzucamy do urny ustawionej przed budynkiem, tam są one poddawane kwarantannie.

Jakie są wytyczne dla mieszkańców, którzy chcą załatwić́ sprawę w urzędzie? – Obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji rąk przy wejściu bądź zakładania rękawiczek i zachowania minimum dwóch metrów odległości – mówi wicestarosta. Starostwo zapewnia płyny dezynfekcyjne i rękawiczki.

Pojemnik na dokumenty ustawiony przy ul. Górnej w Otwocku

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.