Widać już rondo

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic przy kościele św. Wita w centrum Karczewa. Obecnie budowane są najazdy na rondo. Wszystko wskazuje na to, że prace zakończą się w terminie, czyli w czerwcu. Pod koniec kwietnia robotnicy wrócą też na plac budowy ronda przy ulicach Samorządowej i Reymonta w Otwocku.

SYLWIA WYSOCKA

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Stare Miasto, Żaboklickiego i Bielińskiego w Karczewie jest już na zaawansowanym etapie. Zostały wykonane wszystkie prace podziemne związane z przebudową sieci. Ustawiono też większość krawężników i obrzeży. Obecnie układane są najazdy na rondo. Inwestycja obejmuje ponadto m.in.: budowę nawierzchni jezdni, zjazdów oraz chodników i ścieżki rowerowej, a także wykonanie odwodnienia obiektu.

Inwestycję realizuje konsorcjum z Otwocka, które w ubiegłym roku wygrało przetarg. Budowa ronda jest możliwa dzięki temu, że powiat otwocki otrzymał na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, choć swój udział w finansowaniu inwestycji ma także gmina Karczew. Rondo bardzo dobrze ocenia burmistrz Michał Rudzki: – W centrum Karczewa dzięki temu będzie zdecydowanie ładniej i bezpieczniej – przyznaje.

Obecnie nic nie wskazuje na to, żeby inwestycja miała zakończyć się później niż w planowanym terminie, czyli w czerwcu. Nie można jednak wykluczyć jakichś nieprzewidzianych komplikacji w związku z rozwojem pandemii koronawirusa.

Tymczasem w Otwocku trwają ostatnie uzgodnienia w sprawie przepięcia przebudowywanej linii gazociągu w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Samorządowej i Reymonta.

– Mamy zapewnienie od Polskiej Spółki Gazownictwa, że lada dzień sprawa zostanie rozwiązana i jeszcze pod koniec kwietnia robotnicy będą mogli wrócić na miejsce budowy – informuje wicestarosta Krzysztof Kłósek. Rondo w Otwocku także jest finansowane z dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace powinny zakończyć się do 30 czerwca.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.