Zmiana organizacji ruchu na Wale Miedzeszyńskim. Wjazd na trasę z ul. Przewodowej ponownie otwarty

W poniedziałek, 4 maja przed północą zostanie zmieniona organizacja ruchu w rejonie Wału Miedzeszyńskiego. – Około godz. 23.30 zostanie zamknięty wjazd na ul. Strzygłowską, ale kierowcy odzyskają ul. Przewodową, którą będą mogli dojechać do Wału Miedzeszyńskiego – informuje Urząd Miasta m.st. Warszawy. Mamy także dobrą wiadomość dla pasażerów komunikacji miejskiej. We wtorek, 5 maja autobusy linii 142 wrócą na trasę przebiegającą ul. Przewodową i będą kursować według nowego rozkładu jazdy. 

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. ZMID Warszawa

Trwa przebudowa Wału Miedzeszyńskiego od Traktu Lubelskiego do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy. – Ruch pomiędzy ul. Przewodową a ul. Sitowie odbywa się jezdnią zachodnią. Natomiast pomiędzy ul. Sitowie a ul. Nową ruch został skierowany na gotową już jezdnią serwisową, wybudowaną po zachodniej stronie ulicy – informuje warszawski urząd. I przypomina, że dziś w nocy (poniedziałek, 4 maja około godz. 23.30) planowane jest zamknięcie wlotu ul. Strzygłowskiej. Połączenie z Wałem odzyska natomiast ul. Przewodowa. Wał Miedzeszyński na przebudowanym odcinku będzie miał dwie główne jezdnie, obustronne chodniki oraz jezdnie lokalne, po których odbywał się będzie także ruch rowerowy. Prace związane z poszerzeniem Wału Miedzeszyńskiego od ronda z Traktem Lubelskim do obwodnicy mają zakończyć się na przełomie maja i czerwca. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje, że w związku z zakończeniem kolejnego etapu przebudowy na Wale Miedzeszyńskim, a tym samym otwarciem dla ruchu fragmentu ul. Przewodowej od wtorku, 5 maja linia autobusowa 142 zostaje skierowana (w obu kierunkach) na trasę podstawową przebiegającą ciągiem ulic: od skrzyżowania ulic Wał Miedzeszyński/Strzygłowska – Wał Miedzeszyński – Przewodowa i dalej trasą obecnie obowiązującą.

Wznawia się funkcjonowanie przystanków autobusowych DZIĘCIOŁA 01 i 02 zlokalizowanych na ul. Przewodowej. Likwidacji ulegają autobusowe przystanki zastępcze DZIĘCIOŁA 51 i 52 zlokalizowane na ul. Strzygłowskiej. Od jutra (5 maja) linia autobusowa 142 kursować będzie na podstawie nowego rozkładu jazdy. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.