Zmiana organizacji ruchu na Wale Miedzeszyńskim. Wjazd na trasę z ul. Przewodowej ponownie otwarty

W poniedziałek, 4 maja przed północą zostanie zmieniona organizacja ruchu w rejonie Wału Miedzeszyńskiego. – Około godz. 23.30 zostanie zamknięty wjazd na ul. Strzygłowską, ale kierowcy odzyskają ul. Przewodową, którą będą mogli dojechać do Wału Miedzeszyńskiego – informuje Urząd Miasta m.st. Warszawy. Mamy także dobrą wiadomość dla pasażerów komunikacji miejskiej. We wtorek, 5 maja autobusy linii 142 wrócą na trasę przebiegającą ul. Przewodową i będą kursować według nowego rozkładu jazdy. 

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. ZMID Warszawa

Trwa przebudowa Wału Miedzeszyńskiego od Traktu Lubelskiego do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy. – Ruch pomiędzy ul. Przewodową a ul. Sitowie odbywa się jezdnią zachodnią. Natomiast pomiędzy ul. Sitowie a ul. Nową ruch został skierowany na gotową już jezdnią serwisową, wybudowaną po zachodniej stronie ulicy – informuje warszawski urząd. I przypomina, że dziś w nocy (poniedziałek, 4 maja około godz. 23.30) planowane jest zamknięcie wlotu ul. Strzygłowskiej. Połączenie z Wałem odzyska natomiast ul. Przewodowa. Wał Miedzeszyński na przebudowanym odcinku będzie miał dwie główne jezdnie, obustronne chodniki oraz jezdnie lokalne, po których odbywał się będzie także ruch rowerowy. Prace związane z poszerzeniem Wału Miedzeszyńskiego od ronda z Traktem Lubelskim do obwodnicy mają zakończyć się na przełomie maja i czerwca. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje, że w związku z zakończeniem kolejnego etapu przebudowy na Wale Miedzeszyńskim, a tym samym otwarciem dla ruchu fragmentu ul. Przewodowej od wtorku, 5 maja linia autobusowa 142 zostaje skierowana (w obu kierunkach) na trasę podstawową przebiegającą ciągiem ulic: od skrzyżowania ulic Wał Miedzeszyński/Strzygłowska – Wał Miedzeszyński – Przewodowa i dalej trasą obecnie obowiązującą.

Wznawia się funkcjonowanie przystanków autobusowych DZIĘCIOŁA 01 i 02 zlokalizowanych na ul. Przewodowej. Likwidacji ulegają autobusowe przystanki zastępcze DZIĘCIOŁA 51 i 52 zlokalizowane na ul. Strzygłowskiej. Od jutra (5 maja) linia autobusowa 142 kursować będzie na podstawie nowego rozkładu jazdy. 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.