Policjanci i EkoPatrol łączą siły w walce z podpaleniami

Niedawno policja zatrzymała 33-letniego podpalacza traw, ale pożary łąk i nieużytków wcale się nie skończyły. Dlatego policjanci i przedstawiciele karczewskiego stowarzyszenia EkoPatrol wspólnie monitorują m.in. tereny nad Wisłą. Minister środowiska Michał Woś poinformował, że grzywny za podpalanie traw wzrosną z 5 tys. zł do 30 tys. zł.

AGNIESZKA JASKULSKA

W ostatnich tygodniach w gm. Karczew dochodziło do wielu pożarów traw i nie-użytków rolnych, m.in. na terenach nadwiślańskich. W poprzednim numerze „Linia” informowała, że podczas jednej z akcji gaśniczych, gdy strażacy walczyli z żywiołem, policjanci niemal na gorącym uczynku złapali 33-letniego podpalacza, mieszkańca gm. Karczew.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień. Sprawa znajdzie finał w sądzie. 33-latkowi za wypalanie traw grozi kara do 5 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu minister środowiska Michał Woś poinformował, że grzywny za podpalanie traw i lasów zostaną zwiększone sześciokrotnie, czyli wzrosną z 5 tys. zł do 30 tys. zł. Wysoka kara ma odstraszyć podpalaczy. Ale to nie wszystko.

Policjanci z komisariatu w Karczewie wraz z członkami stowarzyszenia EkoPatrol rozpoczęli wspólne kontrole m.in. na terenach nadwiślańskich, w rezerwacie „Wyspy Świderskie” i na terenach chronionych „Natura 2000”. Podczas patroli mundurowi będą zwracać uwagę nie tylko na bezpieczeństwo i zagrożenie pożarowe, lecz także na nielegalne wysypiska.

One thought on “Policjanci i EkoPatrol łączą siły w walce z podpaleniami

 • 5 maja 2020 o 10:12
  Permalink

  Smog już na celowniku, śmieciarze, teraz podpalacze,
  Następni w kolejce są zmywający smar w ogródku ze swoich blaszaków i rozjeżdżający trawniki wzdłuż drogi

  Ech rozmarzyłem się

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.