We wrześniu otworzą przejścia pod peronami

Na przełomie sierpnia i września planowane jest przywrócenie ruchu pociągów na odcinku Otwock – Pilawa. Prace na kolei nadal będą prowadzone, dlatego na tym odcinku pociągi mają kursować tylko po jednym torze. Wtedy też zostanie otwarte podziemne przejście dla pieszych na wysokości teatru, a także pod peronami na PKP Otwock, którym będzie można przejść od strony parkingu przy ul. Świderskiej i od strony parkingu przy ul. Warszawskiej, między ul. Czaplickiego a ul. Kościelną.

AGNIESZKA JASKULSKA

O postępie prac podczas modernizacji linii kolejowej na wysokości Otwocka „Linia” pisała tydzień temu: Jak idą prace przy modernizacji linii kolejowej? [GALERIA] Informowaliśmy m.in. o tym, że na początku wakacji planowane jest otwarcie drogi pod wiaduktami między ul. Orlą a ul. Warszawską, a przejście podziemne przy teatrze na wysokości ul. Sosnowej zostanie udostępnione dopiero we wrześniu. Podobnie będzie z przejściem podziemnym na PKP Otwock, którym będzie można dojść na perony od strony parkingu przy ul. Warszawskiej między ul. Czaplickiego a ul. Kościelną.

Okoliczni mieszkańcy i nasi Czytelnicy z niecierpliwością na to czekają. Jak długo to jeszcze potrwa? – pyta pani Bożena, która zadzwoniła do redakcji po ukazaniu się poprzedniego artykułu. Zapytaliśmy o to PKP PLK. Obecnie w budowie jest druga część przejścia pod peronami (ta od strony ul. Warszawskiej, bo przejście od ul. Świderskiej od dawna jest udostępnione). Montowane są też windy przy peronach, bez których nie będzie można korzystać z przejścia podziemnego.

– Przejście jest niemal gotowe. Trwają ostatnie prace – podkreśla w rozmowie z „Linią” Karol Jakubowski z PKP PLK. Podróżni i mieszkańcy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Wykonawca musi jeszcze m.in. zamontować oświetlenie i pomalować ściany, które jakiś czas temu zostały pomazane przez wandali. – Trzeba też ułożyć chodnik od strony ul. Warszawskiej i na koniec uzyskać pozwolenia na użytkowanie – dodaje Jakubowski. Jednak podczas pandemii formalności urzędowe często przeciągają się w czasie.

– Udostępnienie całego przejścia pod peronami planowane jest pod koniec wakacji, choć zakończenie prac na PKP Otwock nastąpi pod koniec roku – przyznaje Karol Jakubowski. Termin otwarcia przejścia pod peronami jest również związany z kolejnym etapem modernizacji linii kolejowej, ponieważ na przełomie sierpnia i września planowane jest otwarcie ruchu na odcinku Otwock – Pilawa (jeden tor), gdzie nadal będą prowadzone roboty.

Drogowcy już teraz powinni przygotować się do zrobienia bezpiecznego przejścia na ul. Warszawskiej prowadzącego do przejścia pod peronami. Inwestor podkreśla, że modernizacja na stacji kolejowej nie obejmuje prac związanych z zapewnieniem mieszkańcom bezpiecznego przejścia przez jezdnię.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.