Złodziejka udawała zmarłą siostrę

Wyjątkowo perfidna 38-letnia złodziejka z Otwocka była poszukiwana przez warszawskie sądy i prokuratury oraz stołecznych policjantów. Kobieta wpadła w ręce stróżów prawa, bo nie umiała trzymać emocji na wodzy. Podczas awantury ze swoim ojcem kobieta wyładowywała na nim złość. Mężczyzna bał się o swoje życie i wezwał policję. Wtedy prawda wyszła na jaw…

AGNIESZKA JASKULSKA

38-letnia mieszkanka Otwocka to seryjna złodziejka, która od dłuższego czasu była poszukiwana przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Kobieta skutecznie wymykała się stróżom prawa, bo po śmierci siostry przejęła jej tożsamość. 38-latka zaczęła używać danych swojej nieżyjącej siostry i często zmieniała miejsce zamieszkania.

Kilka dni temu złodziejka nie mogła dogadać się z ojcem. Od słowa do słowa wywiązała się między nimi kłótnia, podczas której kobieta była agresywna w stosunku do ojca. Mężczyzna miał już dość wybuchów złości córki. Tym razem przestraszył się i wezwał policję.

– Funkcjonariusze interweniowali na jednym z otwockich osiedli, gdzie ojciec zgłosił awanturę z córką – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Podczas interwencji mundurowi sprawdzili ich dane. W przypadku 38-latki pojawił się problem, bo kobieta podała rzekomo swoje dane, ale oświadczyła, że nie ma dowodu osobistego. Doświadczeni funkcjonariusze sprawdzili informacje w bazie. Okazało się, że osoba o takim imieniu i nazwisku zmarła jakiś czas temu – podkreśla nadkomisarz.

Policjanci uświadomili 38-latce, jaka kara grozi jej za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd. Wtedy kobieta podała prawdziwe imię i nazwisko. Okazało się, że mieszkanka Otwocka ma długą listę grzechów na sumieniu.

– Kobieta figurowała w policyjnej bazie danych. Była poszukiwana przez sądy, prokuratury i policję. Wydano za nią 13 różnego rodzaju podstaw poszukiwawczych, sześć nakazów doprowadzenia do zakładu, gdzie miała odbyć karę sześciu lat pozbawienia wolności, a także nakaz zatrzymania i doprowadzenia na przesłuchanie – wylicza nadkom. Niezdropa.

Interwencja podczas domowej awantury zakończyła się zatrzymaniem kobiety, przewiezieniem jej do komendy, a potem do więzienia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.