MiniBus wznawia kursy w soboty

Od 9 maja autobusy firmy MiniBus wznawiają sobotnie kursy. Jednocześnie zmienione zostały rozkłady jazdy dla linii „Przy torach”, „Bis” i „Śródborów”. Jak się dowiedzieliśmy, kursów na tych liniach ma być więcej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Sobotnie kursy MiniBusa były zawieszone od 18 kwietnia. Lokalny przewoźnik podjął taką decyzję w związku z trudną sytuacją finansową w firmie spowodowaną pandemią koronawirusa. Centra handlowe zostały zamknięte i w soboty autobusy jeździły prawie puste. Od 5 maja duże sklepy znów są otwarte. Jak poinformował przewoźnik, od 9 maja firma wznawia sobotnie kursy autobusów MiniBus na liniach „Przy torach”, „Bis”, „Śródborów” i „Celestynów”.

 – Sytuacja w naszej firmie nadal jest trudna, ale zdecydowaliśmy się przywrócić sobotnie kursy. Liczymy na to, że po tym, gdy galerie handlowe znów zostały otwarte, więcej osób będzie korzystać z naszych autobusów w soboty – mówi w rozmowie z „Linią” Tadeusz Pleskot, właściciel firmy MiniBus.

Jednocześnie zmianie ulegają rozkłady jazdy dla linii „Przy torach”, „Bis” i „Śródborów” ze względu na to, że liczba kursów na tych trasach została zwiększona. Nowe rozkłady jazdy są dostępne na stronie internetowej przewoźnika. 

Przypominamy, że zgodnie z poprzednimi komunikatami MiniBusa do odwołania pozostają zawieszone kursy autobusów jeżdżących w niedziele i święta, a także na linii „Mlądz”. Kiedy zostaną one przywrócone, tego na razie nie wiadomo. – Liczymy na państwa wyrozumiałość i równocześnie mamy nadzieję, że szybko wrócimy do regularnego rozkładu jazdy, który obowiązywał do momentu pojawienia się informacji na temat koronawirusa – podkreśla firma MiniBus.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.