Nowy przetarg na „Ósemkę”

Władze Otwocka po raz kolejny ogłosiły przetarg na budowę Szkoły Podstawowej nr 8 w Wólce Mlądzkiej. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje i wybuduje szkołę w technologii tradycyjnej lub modułowej.

SYLWIA WYSOCKA

W nowym postępowaniu miasto chce wyłonić firmę, która wykona zadanie kompleksowo w formule „zaprojektuj i wybuduj”, zakładając, że szkoła może zostać zbudowana metodą tradycyjną lub w systemie modułowym.

Zwycięska firma najpierw wykona projekty. Powstanie dokumentacja przewidzianej na kilka etapów inwestycji. Zaprojektuje ona nową część szkolną, uwzględniając ciągłość pracy istniejącej placówki, a także kontenerowy łącznik z zapleczem sanitarno-szatniowym między nowym budynkiem a istniejącą salą gimnastyczną, do tego termomodernizację i remont samej sali gimnastycznej oraz niezbędne dojścia i dojazdy (to wszystko w ramach pierwszego etapu inwestycji). Oprócz budynku szkoły firma zaprojektuje ok. 200-metrowy fragment ul. Laskowej do skrzyżowania z ul. Żeromskiego wraz ze zjazdami do posesji i parkingami (trzeci etap budowy) oraz boisko wielofunkcyjne z docelowym zagospodarowaniem przyległego terenu (etap czwarty). Drugi etap inwestycji polega na rozbiórce istniejących budynków po wybudowaniu nowych.

Po uzgodnieniu wszystkich koncepcji z władzami miasta firma wykona kompletne projekty budowlane, uzyska wymagane uzgodnienia, pozwolenia i decyzje. Następnie przystąpi do realizacji pierwszego i drugiego etapu robót, tzn. budowy nowej szkoły z łącznikiem oraz rozbiórki istniejących budynków z pozostawieniem sali gimnastycznej. Zgodnie z dokumentacją przetargową wszystkie prace i pozwolenie na użytkowanie będą gotowe do 31 lipca przyszłego roku. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 28 maja.

One thought on “Nowy przetarg na „Ósemkę”

  • 15 maja 2020 o 08:19
    Permalink

    Ta szkoła nie powstanie, kolejny przetarg z którego nic nie będzie. To tylko kupowanie czasu i zamydlanie oczu lokalnej społeczności. Zostaliśmy zepchnięci na bok i nic z tego nie będzie. Tak władze miasta dbają o bezpieczeństwo dzieci, nic ich nie obchodzi. A tylko szukają korzyści dla siebie.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.