Nabór na wakacyjne dyżury w przedszkolach wstrzymany

Władze Otwocka informują, że od poniedziałku, 25 maja pracę wznowią żłobek miejski oraz przedszkola i oddziały przedszkolne przy miejskich szkołach. Jednocześnie podjęto decyzję, żeby na razie nie przyjmować dzieci na wakacyjne dyżury w przedszkolach.

SYLWIA WYSOCKA

Dopiero od 25 maja, a więc trzy tygodnie po ogłoszeniu takiej możliwości, otwockie przedszkola, oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych i żłobek miejski znówzostaną otwarte dla dzieci. Decyzja zapadła po analizie potrzeb rodziców, którzy po kwarantannie muszą wrócić do pracy, więc ich maluchy będą potrzebowały opieki przedszkolnej. Placówki musiały mieć czas na opracowanie specjalnych procedurwoparciu owytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Zgodnie z zaleceniami możliwe będzie funkcjonowanie małych grup, liczących maksymalnie 12 dzieci. Na razie trudno określić, ile ich będzie.

Władze Otwocka władze deklarują, że kolejne oddziały będą otwierane w miarę potrzeb zgłaszanych przez rodziców. Warto pamiętać, że pierwszeństwo przyjęcia do przedszkola mają dzieci pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane ze zwalczaniem koronawirusa. Szczegóły będą dostępne na stronach internetowych poszczególnych placówek. Niestety w związku z pandemią władze Otwocka zdecydowały się na razie wstrzymać nabór dzieci na wakacyjne dyżury placówek. Do końca maja poinformują, czy letnie zajęcia w przedszkolach w ogóle się odbędą, a jeśli tak, to na jakich zasadach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.