Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów tylko na dwa tygodnie

Przez pandemię koronawirusa wiele pociągów zostało zawieszonych. Teraz sytuacja się zmienia. Od poniedziałku, 18 maja niektóre połączenia zostały przywrócone, m.in. będzie można pojechać pociągiem z Otwocka do Warszawy o godz. 6.20 i godz. 6.52. Niestety, te zmiany będą krótkotrwałe. W okresie letnim pasażerowie mogą spodziewać się kolejnych modyfikacji w rozkładzie jazdy, a także innych utrudnień związanych z modernizacją linii kolejowej w kierunku Wawra.

AGNIESZKA JASKULSKA

Koleje Mazowieckie poinformowały, że w połowie miesiąca będzie przywrócona część pociągów, które wcześniej zostały zawieszone z powodu pandemii. – Zaczną one kursować od 18 maja, ale zmiany będą obowiązywały tylko do końca miesiąca z uwagi na to, że w czerwcu rozkład może ulec kolejnym modyfikacjom. Jeśli sytuacja związana z koronawirusem nie pogorszy się, raczej będziemy starali się przywracaćkolejnepołączenia–tłumaczyJolantaMaliszewskazKM. Na linii nr 7 Warszawa – Dęblin zostanie przywróconych pięć pociągów relacji Otwock – Warszawa Zachodnia.

Od 18 maja ponownie zaczną kursować pociągi na trasach: 

  • Otwock (6.20) – Warszawa Zachodnia (7.10), 
  • Otwock (6.52) – Warszawa Zachodnia (7.45), 
  • Warszawa Zachodnia (5.20) – Otwock (6.08), 
  • Warszawa Zachodnia (15.42) – Otwock (16.32), 
  • Warszawa Zachodnia (16.42) – Otwock (17.32).

Niektóre pociągi zostaną także przywrócone na odcinku tras:

  • Skierniewice (4.39) – Warszawa Śródmieście (5.50) – Otwock (6.31) został przywrócony na odcinku Warszawa Wschodnia – Otwock, 
  • Otwock (17.27) – Warszawa Śródmieście (18.12) – Warka (19.33) został przywrócony na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia, 
  • Otwock (18.28) – Warszawa Śródmieście (19.12) – Warka (20.31) został przywrócony na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia.

Zanim ruch na trasie Otwock – Pilawa zostanie przywrócony po wakacjach, latem pociągi z Warszawy nie będą dojeżdżały do Otwocka. O tym „Linia” informowała już w styczniu. – Zmiany w ruchu pociągów na odcinku Warszawa-Falenica – Otwock będą związane z włączeniem modernizowanego obecnie układu torowegowe wschodniej części stacji Otwock, czyli od strony ul. Warszawskiej, oraz dostosowaniem stacji do projektowanych czterech torów w kierunku Warszawy – mówił wtedy w rozmowie z „Linią” Karol Jakubowski z PKP PLK. Prace zostaną przeprowadzone w wakacje. W tym okresie autobusy zastępczej komunikacji będą kursowały na zmienionej trasie, nie tylko na odcinku Otwock – Pilawa, lecz także w stronę Józefowa (szczegóły dotyczące kursowania ZKA nie zostały jeszcze ustalone z przewoźnikami).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.