CKiS planuje półkolonie

Choć nie wiadomo jeszcze, czy w ogóle będzie to możliwe, Centrum Kultury i Sportu w Karczewie chce w tym roku zorganizować dla najmłodszych mieszkańców gminy półkolonie z prawdziwego zdarzenia. Są one planowane na cały lipiec, a opieka ma być zagwarantowana w godzinach od 7 do 17.

SYLWIA WYSOCKA

Podczas wideoczatu z mieszkańcami burmistrz Karczewa Michał Rudzki zapowiedział, że w tym roku gmina przygotuje dla dzieci propozycję, jakiej do tej pory nie było. Chodzi o półkolonie, które potrwają cały miesiąc. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę codziennie od godz. 7 do godz 17. O szczegółach tych planów w rozmowie z „Linią” mówi Marta Winiarek, szefowa Centrum Kultury i Sportu w Karczewie.

– Planujemy prowadzenie przez cały lipiec półkolonii dla dzieci ze szkół podstawowych. Będzie można zapisać dziecko na cały okres trwania półkolonii lub na poszczególne tygodnie. Opieka będzie odpłatna, ponieważ oprócz zajęć sportowych, rekreacyjnych czy artystycznych planujemy także organizowanie wyjazdów i atrakcji dodatkowych. Jakich? To będzie wiadomo dopiero, gdy zapadną decyzje, czy kina, baseny itd. będą otwarte, a jeśli tak, to na jakich warunkach – podkreśla Marta Winiarek.

– Oczywiście to, czy półkolonie się odbędą, zależy od decyzji dotyczących tego typu form opieki nad dziećmi, ale jeśli szkoły już w maju mogą wracać do zajęć opiekuńczych, to może tak być również w wakacje w ramach półkolonii. Chcemy być do tego przygotowani i mieć wszystko zaplanowane, by w odpowiednim czasie zgłosić półkolonie do kuratorium oświaty – tłumaczy.

Podczas półkolonii dzieci będą miały zapewnione posiłki. CKiS prowadzi rozmowy o możliwości korzystania ze szkolnych stołówek. Jak zapowiada dyrektor Winiarek, decyzje dotyczące półkolonii powinny być znane na początku czerwca. O szczegółach CKiS będzie informowało na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.