Gotowi na plażę?

Mimo wprowadzonych obostrzeń władze Otwocka ogłosiły konkurs na organizację plaży miejskiej. Miasto chce, by jej administrator przygotował miejsce do wypoczynku nad Świdrem już od 1 czerwca. Wygrała firma, która prowadziła otwocką plażę w ubiegłym roku.

SYLWIA WYSOCKA

8 maja miasto ogłosiło konkurs na prowadzenie plaży miejskiej nad Świdrem przy ul. Turystycznej, która ma być dostępna dla mieszkańców już od 1 czerwca. Do konkursu zgłosiły się dwie firmy. Pięcioosobowa komisja pod przewodnictwem prezydenta Jarosława Margielskiego tak jak w ubiegłym roku wybrała ofertę firmy Thunder Rafał Małkowski. Chociaż była ona o 1 tys. 200 zł droższa (zadanie będzie kosztować miasto 43 tys.
50 zł), dostała więcej punktów za dobór proponowanego menu, organizację imprez, sceny i placu zabaw dla dzieci.

Zwycięska firma będzie zobowiązana do oczyszczenia plaży i uzupełnienia jej wiślanym piachem, ustawienia minimum ośmiu kompletów stołów i parasoli plażowych, 40 leżaków, zorganizowania punktu gastronomicznego z bogatą ofertą, ułożenia desek przy barze i zejściu do wody, przygotowania drewnianej sceny, wydzielenia i wyposażenia placu zabaw dla dzieci i boiska do siatkówki plażowej, a także ustawienia dwóch przenośnych toalet i co najmniej sześciu koszy na śmieci, które mają być cyklicznie opróżniane. Na organizatorze będą ciążyć również obowiązki administracyjne: udostępnienie regulaminu plaży, zapewnienie ochrony, utrzymanie czystości czy opłacenie polis ubezpieczeniowych.

Poza organizacją samej plaży jej administrator zobowiązał się także do przeprowadzenia czterech imprez. Wszystkie planowane działania muszą uwzględniać obecne regulacje i wytyczne dotyczące zapobiegania pandemii koronawirusa. Plaża ma działać co najmniej do 1 września, a jeśli warunki na to pozwolą – do października.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.