Koronawirus w urzędzie. Większość pracowników objęta kwarantanną

Większość pracowników otwocki sanepid objął kwarantanną domową po tym, jak badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u urzędniczki i innej pracownicy urzędu. Kobiety prawdopodobnie zaraziły się wirusem od członków rodziny. Budynek Urzędu Gminy w Kołbieli został zamknięty, ale wójt oraz ośmiu innych urzędników przez dwa tygodnie będzie pracowało w trybie zdalnym (z domu).

AGNIESZKA JASKULSKA

Dwie pracownice urzędu, które są spokrewnione, prawdopodobnie zaraziły się wirusem od innych członków rodziny. O wszystkim została poinformowana Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku. – Koronawirusa potwierdzono badaniami laboratoryjnymi u dwóch pracownic naszego urzędu. Obie czują się dobrze – mówi w rozmowie z „Linią” Adam Budyta, wójt gm. Kołbiel. Jednak nie wiadomo czy inni urzędnicy lub petenci, którzy przychodzili do urzędu, zarazili się wirusem. – Większość pracowników urzędu zostało objętych kwarantanną domową. Dlatego przez najbliższe dwa tygodnie budynek jest zamknięty, ale ja i ośmiu innych urzędników będziemy pracować zdalnie – wyjaśnia Adam Budyta. – Ta sytuacja nie powinna mieć wpływu na obsługę petentów w urzędzie. Jednak prosimy o wyrozumiałość mieszkańców – zaznacza wójt. I dodaje, że godziny pracy urzędu zostały skrócone. – Od dzisiejszego dnia (25 maja) mieszkańcy mogą się kontaktować z urzędem w godz. 8-13, drogą elektroniczną, telefonicznie lub mogą zostawić wiadomość w skrzynce podawczej, która znajduje się przed budynkiem urzędu gminy – tłumaczy wójt gm. Kołbiel. I dodaje, że m.in. kasa w UG Kołbiel i Gminna Biblioteka Publiczna jest także nieczynna aż do odwołania. 

Urzędnicy i służby epidemiologiczne próbują zweryfikować z kim kobiety zarażone wirusem w ostatnim czasie miały bezpośredni kontakt. Nieprzypadkowo więc z dnia na dzień wzrasta liczba osób objętych kwarantanną, nie tylko w gm. Kołbiel. – Obecnie w powiecie otwockim zostało objętych kwarantanną domową 284 osoby, w tym 44 w ciągu ostatniej doby – poinformowała dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku. 

W aktualnym numerze „Linii” (do kupienia w punktach sprzedaży i kioskach oraz w wersji elektronicznej po kliknięciu TUTAJ) informujemy o tym, że testy laboratoryjne potwierdziły koronawirusa także u lekarza i sanitariusza, którzy pracują w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku. Kilka osób ze szpitala, które miały bezpośredni kontakt z mężczyznami, objęto kwarantanną domową. Cały personel szpitala i pacjenci są poddawani testom laboratoryjnym. Natomiast w placówce wdrożono procedury i zdezynfekowano pomieszczenia. Dyrekcja szpitala zapewnia, że lekarz i pracownik medyczny czują się dobrze i nie mają żadnych objawów, które mogłyby wskazywać na to, że zarazili się koronawirusem. 

Więcej w numerze “Linii otwockiej” w poniedziałek, 1 czerwca.

Jedna myśl na temat “Koronawirus w urzędzie. Większość pracowników objęta kwarantanną

  • 25 maja 2020 o 18:53
    Permalink

    Tak to jest. Jak jest jedno zachorowanie współmałżonka urzędnika (które, było potwiedzone ponad miesiąc temu), ale zamiata się to pod dywan i udaje że tego nie ma. A pracownikom i tak każe się przychodzić do pracy i siedzieć cicho i narażać się, bo kierownicze stanowiska piastują osoby, które iloraz inteligencji mają niższy niż płazy.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.