Koronawirus w urzędzie. Większość pracowników objęta kwarantanną

Większość pracowników otwocki sanepid objął kwarantanną domową po tym, jak badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u urzędniczki i innej pracownicy urzędu. Kobiety prawdopodobnie zaraziły się wirusem od członków rodziny. Budynek Urzędu Gminy w Kołbieli został zamknięty, ale wójt oraz ośmiu innych urzędników przez dwa tygodnie będzie pracowało w trybie zdalnym (z domu).

AGNIESZKA JASKULSKA

Dwie pracownice urzędu, które są spokrewnione, prawdopodobnie zaraziły się wirusem od innych członków rodziny. O wszystkim została poinformowana Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku. – Koronawirusa potwierdzono badaniami laboratoryjnymi u dwóch pracownic naszego urzędu. Obie czują się dobrze – mówi w rozmowie z „Linią” Adam Budyta, wójt gm. Kołbiel. Jednak nie wiadomo czy inni urzędnicy lub petenci, którzy przychodzili do urzędu, zarazili się wirusem. – Większość pracowników urzędu zostało objętych kwarantanną domową. Dlatego przez najbliższe dwa tygodnie budynek jest zamknięty, ale ja i ośmiu innych urzędników będziemy pracować zdalnie – wyjaśnia Adam Budyta. – Ta sytuacja nie powinna mieć wpływu na obsługę petentów w urzędzie. Jednak prosimy o wyrozumiałość mieszkańców – zaznacza wójt. I dodaje, że godziny pracy urzędu zostały skrócone. – Od dzisiejszego dnia (25 maja) mieszkańcy mogą się kontaktować z urzędem w godz. 8-13, drogą elektroniczną, telefonicznie lub mogą zostawić wiadomość w skrzynce podawczej, która znajduje się przed budynkiem urzędu gminy – tłumaczy wójt gm. Kołbiel. I dodaje, że m.in. kasa w UG Kołbiel i Gminna Biblioteka Publiczna jest także nieczynna aż do odwołania. 

Urzędnicy i służby epidemiologiczne próbują zweryfikować z kim kobiety zarażone wirusem w ostatnim czasie miały bezpośredni kontakt. Nieprzypadkowo więc z dnia na dzień wzrasta liczba osób objętych kwarantanną, nie tylko w gm. Kołbiel. – Obecnie w powiecie otwockim zostało objętych kwarantanną domową 284 osoby, w tym 44 w ciągu ostatniej doby – poinformowała dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku. 

W aktualnym numerze „Linii” (do kupienia w punktach sprzedaży i kioskach oraz w wersji elektronicznej po kliknięciu TUTAJ) informujemy o tym, że testy laboratoryjne potwierdziły koronawirusa także u lekarza i sanitariusza, którzy pracują w Mazowieckim Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku. Kilka osób ze szpitala, które miały bezpośredni kontakt z mężczyznami, objęto kwarantanną domową. Cały personel szpitala i pacjenci są poddawani testom laboratoryjnym. Natomiast w placówce wdrożono procedury i zdezynfekowano pomieszczenia. Dyrekcja szpitala zapewnia, że lekarz i pracownik medyczny czują się dobrze i nie mają żadnych objawów, które mogłyby wskazywać na to, że zarazili się koronawirusem. 

Więcej w numerze “Linii otwockiej” w poniedziałek, 1 czerwca.

One thought on “Koronawirus w urzędzie. Większość pracowników objęta kwarantanną

  • 25 maja 2020 o 18:53
    Permalink

    Tak to jest. Jak jest jedno zachorowanie współmałżonka urzędnika (które, było potwiedzone ponad miesiąc temu), ale zamiata się to pod dywan i udaje że tego nie ma. A pracownikom i tak każe się przychodzić do pracy i siedzieć cicho i narażać się, bo kierownicze stanowiska piastują osoby, które iloraz inteligencji mają niższy niż płazy.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.