Pomysły na wyjątkowe świętowanie

Ostatni czas na nowo uczy nas, jak ważne są wspólne chwile, rodzina, bliskość i okazywanie sobie troski. Uświadamia, że dom może stanowić centrum życia, a codzienne aktywności coraz częściej zastępują miejskie atrakcje. Również Dzień Matki i Dzień Dziecka, celebrowane w czterech ścianach, mogą okazać się pięknym, niezapomnianym doświadczeniem.

AGATA LEGAN

Maraton filmowy z mamą na kanapie zamiast wypadu do kina czy budowanie fortu z dziećmi z krzeseł i koców w salonie zamiast wizyty w wesołym miasteczku – powoli oswajamy się z nową rzeczywistością, znów doceniając proste przyjemności. Oby odkryta przy okazji radość z drobiazgów oraz – choć już nieprzymusowe – wyciszenie i zwolnienie tempa pozostały z nami na dłużej.

Trzy pomysły na oryginalny Dzień Matki

Kuchenne rewolucje

Nie musicie oczywiście rzucać patelniami lub mięsem, przeciwnie: parę godzin wspólnego gotowania z mamą to idealny sposób, żeby zbliżyć się do siebie. Odtwórzcie popisowe danie sprzed lat albo ulubiony rodzinny przepis. Na zachętę możesz kupić mamie urokliwy fartuszek lub rękawice w ciekawy wzór bądź książkę kucharską, w której wpiszesz dla niej dedykację od serca. A może twoja mama od lat marzy o ekspresie do kawy lub spieniaczu do mleka, albo blenderze do smoothie, do których właśnie zapałała miłością, lub parowarze do przygotowywania zdrowszych posiłków? Każdy z tych sprzętów może stać się wspaniałym pretekstem do podziałania razem w kuchni. Dobrym pomysłem może też być wspólne grillowanie w ogrodzie czy na trasie.

Urodowa domówka

Przyda się po wielu tygodniach niekorzystania z usług salonów kosmetycznych, zwłaszcza że teraz niełatwo o wolny termin. Podaruj mamie zestaw do hybrydowego manicure’u i pomóż przy pierwszym malowaniu paznokci. Zafundujcie sobie regenerujące maseczki (gotowe kupisz w drogeriach pojedynczo lub w kompletach), solną kąpiel dla zmęczonych stóp, albo – jeśli potrafisz – zrób mamie długi, relaksujący masaż. Twoja rodzicielka z pewnością doceni taki prezent.

Wieczór wspomnień

Nic tak nie wzrusza jak przypominanie sobie pięknych momentów z własnego życia. Jeśli zdjęcia z podróży poślubnej twoich rodziców albo z ostatnich wakacji nad Bałtykiem wciąż czekają na wywołanie, zrób to właśnie teraz. Możesz też sam stworzyć fotoalbum lub inną spersonalizowaną fotopamiątkę – magnes lub puzzle z ulubionym portretem mamy czy oprawione w ramę rodzinne zdjęcie.

Trzy pomysły na kreatywny Dzień Dziecka

Teatrzyk z bonusem

Przygotuj wspólnie z dziećmi przedstawienie na tę szczególną okazję, a jeśli nie macie klasycznych pacynek – po prostu zastąpcie je pluszakami lub wytnijcie postacie z brystolu i przyklejcie je do wykałaczek. Zróbcie scenę i widownię. Wasz teatr niekoniecznie musi mieścić się w czterech ścianach. Plenerowa scena w ogrodzie to równie dobre miejsce, żeby zaprosić dziadków lub przyjaciół na prywatne pokazy. Ustalcie, że cały dochód z biletów dzieci wydadzą, na co tylko będą chciały. To świetna motywacja!

Warsztat dla odważnych

Pamiętaj, że tworzenie konstrukcji podoba się nie tylko chłopcom. Zbierz drewienka, kołki, farby do drewna, przygotuj pędzle, gwoździe, młotek, klej itp., a następnie stwórzcie z dziećmi projekt tego, co chcą zbudować. Możecie również poszukać inspiracji w internecie. Maluchom przyda się zestaw bezpiecznych narzędzi, starszakom pozwól korzystać z tych dla dorosłych (poczują się wyróżnione), ale wyłącznie pod twoim nadzorem. Niech to będzie wasz wspólny warsztatowy dzień, pełen owocnej współpracy i budujących emocji. A może przy okazji powstanie jakaś ławeczka czy stolik, które przydadzą się podczas wypoczynku w ogrodzie?

Mistrzowska rozgrywka

To idealny pomysł dla miłośników planszówek. Jeśli już macie swoje ulubione gry, podaruj dziecku ich uzupełnienie lub edycję, której jeszcze nie posiada. Jeśli obawiasz się, że tego typu rozrywka nie przypadnie do gustu twojemu dziecku, pamiętaj, że do wyboru masz bardzo dużo różnorodnych rodzajów gier. Być może twój maluch nie zostanie strategiem, ale pokocha np. gry zręcznościowe lub karciane. Niezawodne są przy tym zawsze zabawy typu kalambury, a seria escape roomów (opiera się na rozwiązywaniu kolejnych zagadek) do wykreowania w domu zaangażuje wszystkie pokolenia. Spędźcie ten szczególny dzień na emocjonującej rozgrywce.

Wszystkiego najlepszego!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.