Zbiórka na nowy sprzęt dla OIOM-u w „Batorym”

Na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej szpitala powiatowego przy ul. Batorego w Otwocku brakuje nowoczesnych kardiomonitorów, które służą do kontrolowania funkcji życiowych pacjentów. Taki sprzęt jest niezbędny zwłaszcza w przypadku osób zarażonych koronawirusem. Potrzebnych jest pięć kardiomonitorów, które kosztują ponad 110 tys. zł. Stowarzyszenie „Res Negotium” z Otwocka zorganizowało zbiórkę i prosi o wsparcie.

AGNIESZKA JASKULSKA

Powiatowe Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku boryka się z różnymi problemami. Niedawno okazało się, że kardiomonitory wykorzystywane na OIOM-ie są przestarzałe i nie przejdą kolejnego przeglądu technicznego.

– Ten sprzęt jest niezbędny na oddziale intensywnej opieki – mówi Michał Mrówka, członek zarządu szpitala. – Kardiomonitory, które mamy na OIOM-ie, są przestarzałe i w razie awarii nie będą nadawały się już do naprawy. Podczas przeglądu technicznego okazało się, że kolejnego już nie przejdą. Dla naszego szpitala to dramatyczna sytuacja. Niestety, ten sprzęt jest bardzo drogi – podkreśla Mrówka. I dodaje, że na innych oddziałach, m.in. na chirurgii czy bloku operacyjnym, również znajdują się kardiomonitory, które w przyszłości trzeba będzie zastąpić nowoczesnym sprzętem. – Teraz najważniejsze jest, aby na OIOM trafiło pięć nowych kardiomonitorów, które odgrywają ważną rolę w czasie epidemii koronawirusa – zaznacza Mrówka.

Szpitala powiatowego nie stać na zakup sprzętu. Z pomocą przyszło stowarzyszenie „Res Negotium”, które zorganizowało oficjalną zbiórkę na zakup kardiomonitorów.

– To drogi, specjalistyczny sprzęt medyczny. Na zakup pięciu nowych kardiomonitorów dla OIOM-u potrzeba ponad 110 tys. zł – mówi Jacek Rzępołuch, prezes stowarzyszenia „Res Negotium” z Otwocka. – W czasie epidemii każdy z nas może potrzebować leczenia szpitalnego.

Kardiomonitory są niezbędne na OIOM-ie nie tylko w przypadku, gdy trafi tam pacjent z koronawirusem. Są one potrzebne także innym pacjentom, których stan zdrowia jest ciężki lub krytyczny. Dlatego nasze stowarzyszenie postanowiło wesprzeć szpital i zorganizować zbiórkę, dzięki której ludzie dobrej woli mogą pomóc w zakupie tego kosztownego, ale niezbędnego sprzętu medycznego – podkreśla prezes „Res Negotium”.

One thought on “Zbiórka na nowy sprzęt dla OIOM-u w „Batorym”

  • 1 czerwca 2020 o 07:40
    Permalink

    To straszne, że brakuje pieniędzy na tak ważne i potrzebne sprzęty. Jednak zupełnie nie pojmuję akcji organizowania „zrzutek” na tak owe. Jest to dla mnie czysta abstrakcja. Załóżmy zrzucamy sie wszyscy, jest kasa na 4 nowe urzadzenia. Po kilku miesiącach szpital bankrutuje, bo zdaje się że jego kondycja jest fatalna i co wtedy?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.