Duża kasa, mniejsza skala

Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku otrzymał prawie 100 tys. zł dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury na dwa nowe projekty, które mają zostać zrealizowane latem.

PRZEMEK SKOCZEK

Pierwszy projekt „Mój Otwock – online” jest już na dość zaawansowanym etapie. Został zakwalifikowany do programu „Kultura w sieci”.

– Jest to projekt skierowany do mieszkańców Otwocka, ale też promuje nasze miasto na zewnątrz. Składają się na niego działania o charakterze historycznym, turystycznym, artystycznym i promocyjnym. Będą to między innymi koncerty zespołów muzycznych związanych z Otwockiem i powiatem otwockim, które będzie można obejrzeć online – zdradza Andrzej Arseniuk z Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu.

Realizacja tego projektu rozpocznie się mniej więcej w połowie czerwca.
Drugi projekt pod nazwą „Otwock wielokulturowy” został dofinansowany z programu „Kultura – Interwencje”. Obejmie warsztaty dla mieszkańców oraz koncert podkreślający elementy żydowskiej kultury Otwocka.

– W założeniu miało to być duże wydarzenie plenerowe, wniosek przygotowywaliśmy przed pandemią. Obecnie musi ono zostać dostosowane do wymogów panujących w sytuacji, w jakiej jesteśmy. Projekt będzie realizowany w mniejszej skali i bardziej online – informuje Arseniuk.

– Podczas koncertu zostaną wykonane utwory bazujące na tekstach psalmów. Niektóre będą nawiązywały wprost do oryginalnych melodii pochodzących z bogatej spuścizny muzycznej żydowskiej diaspory. Inne, ze specjalnie napisanymi tekstami, będą współczesnymi adaptacjami psalmów. Ten projekt planujemy na sierpień – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.