Karczew: Nowe rondo otworzą dla ruchu dopiero za kilka dni

Kierowcy z niecierpliwością czekali na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Stare Miasto, Żaboklickiego i Bielińskiego w Karczewie. I doczekali się. – Rondo jest już gotowe, ale nadal zamknięte dla kierowców. To jakiś absurd – bulwersują się kierowcy, którzy dzwonili do naszej redakcji i prosili o interwencję. Natomiast budowa innego, długo wyczekiwanego ronda na skrzyżowaniu ulic Samorządowej i Reymonta w Otwocku zakończy się za kilka tygodni.

AGNIESZKA JASKULSKA

O tym, że budowa ronda na skrzyżowania ulic przy kościele św. Wita w centrum Karczewa zakończy się zgodnie z terminem „Linia” pisała pod koniec kwietnia:  https://linia.com.pl/2020/04/28/widac-juz-rondo/ 

Kierowcy jednak niecierpliwią się, bo muszą omijać szerokim łukiem okolice ulic Starego Miasta, Żaboklickiego i Bielińskiego. – Co z tego, że budowa ronda zakończyła się na czas, skoro jest ono nadal zamknięte dla ruchu. Dla nas to duże utrudnienie, bo objazdy są męczące. Jak długo mamy czekać na otwarcie ronda – skarżą się nasi Czytelnicy, którzy od rana dzwonili do redakcji prosząc o interwencję. 

Okazuje się, że kierowcy muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość. – Budowę ronda w Karczewie zakończono wraz z końcem maja, czyli zgodnie z ustalonym terminem. Nie było żadnych opóźnień – mówi w rozmowie z „Linią” Marcin Kasprzak, kierownik działu zarządzania drogami ZDP w Karczewie. – Rondo nadal jest zamknięte dla kierowców. Obecnie trwają formalności związane z odbiorem inwestycji, co przez epidemię koronawirusa trochę wydłuża się w czasie – tłumaczy Marcin Kasprzak. I zdradza, że rondo zostanie otwarte dla ruchu za kilka dni. Dobrą wiadomością dla kierowców jest to, że jeśli formalności przedłużą się to drogowcy będą mogli otworzyć rondo dla ruchu z tymczasową organizacją. 

W Otwocku kierowcy także czekają z niecierpliwością na zakończenie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Samorządowej i Reymonta w Otwocku. – Prace weszły już w końcową fazę. Za kilka dni zostanie m.in. ułożona asfaltowa nawierzchnia. Termin zakończenia budowy to koniec czerwca – podkreśla Marcin Kasprzak z ZDP. 

One thought on “Karczew: Nowe rondo otworzą dla ruchu dopiero za kilka dni

  • 2 czerwca 2020 o 07:52
    Permalink

    Ten koniec czerwca na rondzie Samorządowa-Reymonta to termin zakończenia prac czy też oddania ronda do użytku, bo z artykułu to jasno nie wynika. Pomijam kwestię, że jedno drobne rondko drogowcy budują przez pół roku, ale zastanawiam się czy przed wakacjami w ogóle zostanie oddana jakaś drogowa inwestycja. Bo po wyjątkowo „mądrej” decyzji Prezydenta Margielskiego odnośnie zgody na zamknięcie przejazdu przez tory w Śródborowie prace przy wiaduktach koło stacji jakby ponownie zamarły i wątpię by w tym miesiącu się zakończyły. Przypominam że w Otwocku i powiecie rządzi PiS a na przełomie czerwca i lipca są wybory prezydenckie. Naprawdę chcecie by ludzie wam przy urnach podziękowali za to permanentne utrudnianie życia rozgrzebywaniem dróg i torów wszędzie gdzie się da i nie kończeniem rozpoczętych inwestycji?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.