Wyremontują dojazdy do ronda

Niedawno robotnicy wrócili do pracy przy budowie ronda przy ul. Samorządowej i ul. Reymonta w Otwocku. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. A co z ulicami stanowiącymi objazd nowego ronda, które zostały przez ten czas bardzo wyeksploatowane? Czy doczekają się remontu?

SYLWIA WYSOCKA

Realizowana przez powiat otwocki inwestycja u zbiegu ulic Samorządowej i Reymonta zgodnie z planem ma zakończyć się w czerwcu. To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy czekają na nowe rondo. Jednak wielu z nich zwraca uwagę na fatalny stan miejskich ulic wokół inwestycji. Pobliskie drogi stanowiły objazdy dla powstającego ronda, a ich nawierzchnie bardzo ucierpiały również ze względu na to, że jeździł po nich ciężki sprzęt dowożący materiały na budowę.

O plany remontów tych dróg na jednym z posiedzeń komisji inwestycji i gospodarki miejskiej pytał niedawno radny Dariusz Piętka.

– Ulice faktycznie zostały wyeksploatowane ze względu na objazd związany z budową. Gdy rondo zostanie oddane do użytku, przystąpimy do negocjacji z wła-dzami powiatu w sprawie wsparcia dla remontu tych dróg. Formułę tej współpracy będziemy jeszcze wspólnie wypracowywać. Te drogi bez wątpienia są priorytetowe do wykonania, ale z przyczyn oczywistych ich realizacja może nastąpić dopiero po likwidacji objazdów – odpowiadał prezydent Jarosław Margielski.

W korespondencji mailowej przesłanej do redakcji prezydent poinformował, że „stan dróg sąsiadujących z aktualnie budowanym rondem Samorządowa/Reymonta jest zły, a po wytyczeniu objazdu uległ dalszej degradacji, w związku z tym podjąłem decyzję o zleceniu wyceny wykonania nakładek asfaltowych. Łączna cena nakładek została oszacowana na 620 tys. zł” (lista ulic do remontu w ramce).

Dodatkowo miasto planuje również remont ul. Kościuszki, ale ze względu na zasięg i koszty tej inwestycji będzie ona zgłoszona do dofinansowania w lipcowym naborze wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych, z którego Otwock otrzymał dotychczas już ok. 10 mln zł.

Zapytany o możliwości współpracy z miastem w zakresie remontów dróg wicestarosta Krzysztof Kłósek w rozmowie z „Linią” stwierdził, że współpraca z miastem Otwock zawsze układała się bardzo dobrze i ma nadzieję, że także w tym przypadku uda się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Ulice przewidziane do remontu nakładek asfaltowych:

  • ul. Geislera na odcinku od ul. Kopernika do ul. Reymonta,
  • ul. Chopina na odcinku ul. od Reymonta do ul. Kościuszki,
  • ul. Chopina na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Kopernika,
  • ul. Leśna na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Warszawskiej,
  • ul. Reymonta na odcinku od ul. Dłuskiego do ul. Czaplickiego (nowe rondo),
  • ul. Pułaskiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do ronda,
  • wykonanie jezdni ul. Leśnej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Kopernika – na podstawie do kumentacji projektowej (podbudowa, krawężniki, warstwa wyrównawcza i ścieralna).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.