Zmiany w ruchu na Wale Miedzeszyńskim i Trakcie Lubelskim

Kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu na kilku odcinkach. Od kilku dni samochody mogą jeździć nowym wiaduktem wzdłuż ul. Zabawnej pomiędzy Falenicą a Miedzeszynem, ale zamknięto fragment ul. Patriotów. Z kolei od soboty, 6 czerwca od godz. 5 do poniedziałku, 8 czerwca do godz. 5 Trakt Lubelski nie będzie miał połączenia z Wałem Miedzeszyńskim 

AGNIESZKA JASKULSKA

W okolicy PKP Miedzeszyn powstaje węzeł drogowy ul. Patriotów z Południową Obwodnicą Warszawy (trasa S2). – Pod jezdniami i torami kolejowymi wybudowana została tzw. wanna szczelna, w której znajdzie się przyszła trasa – informuje Urząd Miasta st. Warszawy. Od kilku dni kierowcy mogą jechać nowym wiaduktem wzdłuż ul. Zabawnej, który powstał w ramach budowy trasy S2 na odcinku węzeł Wał Miedzeszyński-węzeł Lubelska. – Otwarcie wiaduktu umożliwiło drogowcom zamknięcie tymczasowej jezdni z płyt betonowych i jednocześnie wyznaczenie objazdu ulicami: Gruntowa – Zabawna – Drozdowa – informuje warszawski ratusz. I podkreśla, że wschodnia jezdnia ul. Patriotów będzie wyłączona z ruchu już od ul. Dusznickiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać około dwóch miesięcy.

Warszawski ratusz przypomina, że w Wawrze przebudowywany jest także fragment Wału Miedzeszyńskiego, który łączy się z obwodnicą. – W ramach tych prac, od soboty, 6 czerwca do poniedziałku 8 czerwca zamknięty będzie wlot z Traktu Lubelskiego na skrzyżowanie z Wałem Miedzeszyńskim. Objazd będzie poprowadzony ul. Skalnicową do wału. Pojadą tędy także miejskie autobusy linii: 142, 702 i N72 – informuje Karolina Gałecka z UM Warszawa. – W tym czasie drogowcy ułożą ostatnie warstwy asfaltu na wschodniej części ronda na skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego z Traktem Lubelskim. Następnie, od poniedziałku, 8 czerwca od godz. 5.00 rozpoczną się ostatnie prace na zachodniej jezdni – Trakt Lubelski odzyska połączenie z Wałem Miedzeszyńskim, a ruch na wale na odcinku od Traktu Lubelskiego do ul. Ogórkowej zostanie przełożony na jezdnię wschodnią – wyjaśnia Karolina Gałecka (utrzymane zostanie połączenie ul. Przewodowej z Wałem Miedzeszyńskim. Odzyska je również ul. Strzygłowska). Wał Miedzeszyński zostanie przebudowany na odcinku od Trakt Lubelskiego do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy (rejon ul. Ogórkowej). – Ulica na przebudowanym odcinku będzie miała dwie główne jezdnie, obustronne chodniki oraz jezdnie lokalne, po których odbywał się będzie także ruch rowerowy – tłumaczą drogowcy. 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem budowy obiecuje, że w wakacje kierowcy pojadą nowymi odcinkami trasy. – W okresie letnim planujemy oddać do ruchu kolejne dwa wiadukty biegnące wzdłuż ul. Mozaikowej i ul. Tawułkowej, a także otworzyć ul. Patriotów po wschodniej stronie z jednoczesnym zamknięciem strony zachodniej – obiecują drogowcy. Południową Obwodnicą Warszawy pomiędzy węzłami Puławska i Lubelska kierowcy mieli pojechać w sierpniu tego roku. Ze względu na opóźnienia wawerska trasa będzie gotowa najwcześniej na przełomie 2020 i 2021 roku. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.