OPWiK wybuduje Leśny Park „Wiejska”?

W ogłoszonym przez miasto przetargu na wykonanie ścieżek i oświetlenia w ramach pierwszego etapu realizacji Leśnego Parku „Wiejska” wpłynęło sześć ofert. Najniższą cenę zaoferowało Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

SYLWIA WYSOCKA

Wiele miesięcy przyszło czekać na ten moment mieszkańcom Otwocka głosującym w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Jest nareszcie kolejny krok naprzód w sprawie stworzenia na działce u zbiegu ulic Szkolnej, Wawerskiej i Wiejskiej Leśnego Parku „Wiejska”. W połowie kwietnia miasto ogłosiło przetarg na wykonanie pierwszego etapu inwestycji. Obejmuje on wykonanie ścieżek i oświetlenia. Na tę część zadania będzie składać się też wycinka drzew i wykonanie nasadzeń zastępczych, wytyczenie ścieżek o naturalnej nawierzchni umożliwiających poruszanie się na wózkach inwalidzkich, wykonanie energooszczędnego oświetlenia terenu oraz umiejscowienie ogrodu deszczowego.

W środę, 27 maja miasto poinformowało, że w przetargu na realizację pierwszego etapu parku zgłosiło się sześć firm. Tuż przed otwarciem ofert podano, że na inwestycję przeznaczono 200 tys. zł. Rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Najniższą ofertę, która opiewa na kwotę 164 tys. 820 zł, złożyło Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Najwyższa – firmy Marcin Gajda Architektura Krajobrazu – jest za ponad półtora miliona złotych.

– Wykonawca nie został jeszcze wyłoniony, nie ustalono też terminu realizacji kolejnych etapów inwestycji – poinformowała „Linię” w piątek, 5 czerwca Karolina Wojnicz z wydziału gospodarki komunalnej otwockiego urzędu miasta.

Od czasu podpisania z miastem umowy wybrana firma będzie miała trzy miesiące na realizację zamówienia. Parkiem na otwockich Kresach mieszkańcy mają cieszyć się najwcześniej jesienią.

Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami projektu wykonawczo- budowlanego, który powstał pod koniec ubiegłego roku, park o powierzchni ponad 7 tys. m kw. będzie przestrzenią, w której miejsce dla siebie znajdą ludzie z każdej grupy wiekowej. Ma to być miejsce do spotkań i wspólnej aktywności. We wschodniej i zachodniej części parku znajdą się place wejściowe. W parku będzie również leśny plac zabaw z naturalnych materiałów (drewno, stal, liny), w pobliżu znajdzie się automatyczna toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych. W centralnej części przewidziany jest plac grillowy z podniesionym paleniskiem i rusztem. Przy polanie grillowej znajdzie się pień-biblioteka do wymiany książek. Wzdłuż południowej granicy powstanie psi wybieg. W sąsiedztwie wschodniego wejścia do parku i wzdłuż ul. Wawerskiej zaplanowano montaż urządzeń siłowni zewnętrznej, urządzeń do crossfitu.

One thought on “OPWiK wybuduje Leśny Park „Wiejska”?

  • 10 czerwca 2020 o 12:25
    Permalink

    OPWiK teraz będzie budował parki? Niech się zajmie minimalizowaniem smrodu z oczyszczalni!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.