Razem mają 200 lat!

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Trzy lata temu para seniorów z Otwocka obchodziła brylantową rocznicę ślubu. Niedawno 97-letnia Jadwiga i 103-letni Zygmunt Wiśniewscy świętowali swój kolejny piękny jubileusz – są małżeństwem od 78 lat!

AGNIESZKA JASKULSKA

„Linia” pisała o Jadwidze i Zygmuncie Wiśniewskich z Otwocka rok temu. Pan Zygmunt, który pochodzi ze Starogrodu, przyjechał do Otwocka jako nastolatek.

–Babcia Jadwiga będąc młodą dziewczyną, przyjechała z Pilawy przed II wojną światową w rodzinne strony, do Otwocka, gdzie mieszkali jej dziadkowie, czyli moi pradziadkowie – tłumaczył rok temu w rozmowie z „Linią” wnuk państwa Wiśniewskich, Daniel.

Pani Jadwiga i pan Zygmunt przeżyli dwie wojny światowe, ale mimo wielu trudów los miał dla nich piękną niespodziankę…Spotkali się na weselu, na którym byli gośćmi. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia i nie zwlekali z zaręczynami. Ślub wzięli zaledwie po kilku randkach (po miesiącu). Jadwiga i Zygmunt Wiśniewscy doczekali się bardzo licznej rodziny: ośmiorga dzieci, 14 wnuków, 25 prawnuków i dwóch praprawnuków – kolejny maluszek jest już w drodze.

Kilka dni temu seniorzy obchodzili 78. rocznicę ślubu. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, odbyła się skromna, ale uroczysta msza święta w intencji państwa Wiśniewskich w kościele św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Gratulacje jubilatom złożył prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

– Moi dziadkowie mają razem już 200 lat, dlatego ta rocznica była taka wyjątkowa – podkreśla pan Daniel. I dodaje, że babcia jest słabsza niż rok temu, ale dziadkowi zdrowie dopisuje. –Ma pamięć jak komputer i zawsze coś do powiedzenia – mówi żartobliwie pan Daniel.–Niedawno w rodzinie obchodziliśmy podwójne urodziny, bo czteroletnia Ola, czyli prawnuczka mojej babci, urodziła się w tym samym dniu, co jej prababcia. W dniu ich urodzin dziadek śpiewał nie tylko„ Sto lat”, lecz także wiele innych piosenek – wspomina pan Daniel.

Jubilatom gratulujemy i życzymy zdrowia, pogody ducha i kolejnych jubileuszy, a małej Oli stu lat!

5 komentarzy do “Razem mają 200 lat!

 • 9 czerwca 2020 o 06:36
  Permalink

  Życzymy Państwu Dużo zdrówka i radości.

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2020 o 08:35
  Permalink

  Niesamowite, piękne.. wszystkiego co najlepsze dla Państwa i całej rodziny! 🙂

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2020 o 09:32
  Permalink

  Tylko pogratulować i życzyć dalszych lat w zdrowiu, miłości, wśród rodziny, przyjaciół.

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2020 o 23:22
  Permalink

  No to sprawili frajdę dziadkom, czerwony nochal z czarnym don Pedro ….:) Wygląda to jak ostatnie namaszczenie przez klechę i odrazu grabarz obok… Dwa pasożyty.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.