Zmiany w kursowaniu autobusów L722

Uwaga pasażerowie! Od środy, 3 czerwca autobusy linii L722 jeżdżą zmienioną trasą objazdową przez miejscowości Wiązowna, Emów i Radiówek. Część przystanków została zlikwidowana, choć utworzono też nowe.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zmiany w kursowaniu autobusów linii L722 są związane z zakończeniem budowy kolejnego etapu trasy ekspresowej S17 w miejscowościach Wiązowna, Emów i Radiówek. Dokładnie chodzi o oddanie do użytku wschodniej jezdni bocznej S17. Zmieniono też lokalizację przystanków linii
L722 w okolicy ul. Nadrzecznej w Wiązownie, ul. Rajskiej w Żanęcinie i przystanków w okolicy Radiówka.

Od 3 czerwca autobusy jeżdżą trasą objazdową w obu kierunkach, a od 4 czerwca według nowego rozkładu jazdy. Zmieniona trasa prowadzi przez rondo na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z drogą wojewódzką nr 721 w Wiązownie (po wschodniej stronie trasy S17), dalej przez rondo po wschodniej stronie trasy głównej – jezdnia boczna trasy S17 (zlokalizowana po wschodniej stronie trasy głównej), a następnie dotychczasową trasą do Otwocka do ostatniego przystanku przy ul. Kupieckiej.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podał nowe trasy, którymi kursują autobusy linii L722 do krańca Radiówka. Wznowiono funkcjonowanie przystanków GRÓDEK 01 i GRÓDEK 02 zlokalizowanych na wschodniej jezdni bocznej trasy S17, obowiązujących wcześniej jako warunkowe dla linii autobusowej 722. Zlikwidowano za to przystanki zastępcze: GRÓDEK 51 i GRÓDEK 81 oraz RADIÓWEK 51 i 54. ZTM uruchomił dwa przystanki w miejscowości Radiówek, które wcześniej były warunkowe – RADIÓWEK 01 (zlokalizowany w zatoce na wschodniej jezdni bocznej trasy S17 za wiaduktem drogowym nad trasą S17) oraz RADIÓWEK 02 (znajdujący się w zatoce na wschodniej jezdni bocznej trasy S17 przed wiaduktem drogowym nad trasą S17). Wprowadzone od ubiegłego tygodnia zmiany obowiązują do odwołania.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.