Zmiany w kursowaniu autobusów L722

Uwaga pasażerowie! Od środy, 3 czerwca autobusy linii L722 jeżdżą zmienioną trasą objazdową przez miejscowości Wiązowna, Emów i Radiówek. Część przystanków została zlikwidowana, choć utworzono też nowe.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zmiany w kursowaniu autobusów linii L722 są związane z zakończeniem budowy kolejnego etapu trasy ekspresowej S17 w miejscowościach Wiązowna, Emów i Radiówek. Dokładnie chodzi o oddanie do użytku wschodniej jezdni bocznej S17. Zmieniono też lokalizację przystanków linii
L722 w okolicy ul. Nadrzecznej w Wiązownie, ul. Rajskiej w Żanęcinie i przystanków w okolicy Radiówka.

Od 3 czerwca autobusy jeżdżą trasą objazdową w obu kierunkach, a od 4 czerwca według nowego rozkładu jazdy. Zmieniona trasa prowadzi przez rondo na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z drogą wojewódzką nr 721 w Wiązownie (po wschodniej stronie trasy S17), dalej przez rondo po wschodniej stronie trasy głównej – jezdnia boczna trasy S17 (zlokalizowana po wschodniej stronie trasy głównej), a następnie dotychczasową trasą do Otwocka do ostatniego przystanku przy ul. Kupieckiej.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podał nowe trasy, którymi kursują autobusy linii L722 do krańca Radiówka. Wznowiono funkcjonowanie przystanków GRÓDEK 01 i GRÓDEK 02 zlokalizowanych na wschodniej jezdni bocznej trasy S17, obowiązujących wcześniej jako warunkowe dla linii autobusowej 722. Zlikwidowano za to przystanki zastępcze: GRÓDEK 51 i GRÓDEK 81 oraz RADIÓWEK 51 i 54. ZTM uruchomił dwa przystanki w miejscowości Radiówek, które wcześniej były warunkowe – RADIÓWEK 01 (zlokalizowany w zatoce na wschodniej jezdni bocznej trasy S17 za wiaduktem drogowym nad trasą S17) oraz RADIÓWEK 02 (znajdujący się w zatoce na wschodniej jezdni bocznej trasy S17 przed wiaduktem drogowym nad trasą S17). Wprowadzone od ubiegłego tygodnia zmiany obowiązują do odwołania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.