Pustostany przestaną straszyć

Pomysłem na rozwiązanie problemów osób czekających na przydział mieszkania komunalnego ma być wyremontowanie pustostanów będących w zasobach miasta. Nie wszystkie da się zasiedlić, ale systematyczny remont części z nich może być konkretną pomocą dla osób oczekujących na mieszkanie. Na razie ZGM otrzymał na ten cel od miasta 80 tys. zł. To niewielka kwota, ale dzięki niej być może uda się przygotować sześć lokali.

SYLWIA WYSOCKA

Podczas majowej sesji Rada Miasta Otwocka przeznaczyła 80 tys. zł w ramach dotacji celowej dla Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej na przygotowanie do zasiedlenia tzw. pustostanów. Jak informuje w rozmowie z „Linią” p.o. dyrektora otwockiego ZGM Bartłomiej Kozłowski, obecnie trwa inwentaryzacja pustostanów oraz ocena, na ile nadają się one do przygotowania do zasiedlenia. – Naliczyliśmy 135 takich budynków. To imponująca liczba, ale trzeba zdać sobie sprawę, że część z nich na pewno nie zostanie już wyremontowana, bo się do tego nie nadaje – zaznacza Kozłowski.

80 tys. zł to zaledwie część z kwoty 300 tys. zł, o którą starali się radni. Wiadomo, że kolejka oczekujących na mieszkania komunalne jest długa, a potrzeby są pilne. Kwota ta wydawała się realna, ponieważ pieniądze na ten cel miały pochodzić ze sprzedaży lokali. Na koniec kwietnia wpływy z tego tytułu wyniosły 492 tys. zł, dlatego można by się spodziewać, że i dotacja na modernizację mieszkań będzie wyższa.

Tymczasem, jak podkreślił prezydent Jarosław Margielski, jest ona proporcjonalna do całości wpływów, które mają wynieść 3 mln 170 tys. zł. Kwota 80 tys. zł jest więc niedużym w porównaniu z potrzebami zastrzykiem finansowym, ale dyrektor Kozłowski zakłada, że może wystarczyć na przystosowanie do zamieszkania pięciu lub sześciu lokali.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.