MiniBus wróci do Mlądza

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu zostaną przywrócone autobusy kursujące z centrum Otwocka do Mlądza. Władze miasta dogadały się w tej sprawie z zarządem MiniBusa.

SYLWIA WYSOCKA


Niedawno informowaliśmy, że mieszkańcy Mlądza nie mają jak dojechać do centrum Otwocka, gdzie znajdują się urzędy, przychodnie i szkoły. Obsługująca tę trasę firma Minibus kilka tygodni temu zdecydowała się zawiesić linię ze względu na brak rentowności. Wzbudziło to zaniepokojenie mieszkańców, którzy prosili o przywrócenie autobusu. Na sesji 27 maja rada miasta zgodziła się przeznaczyć 100 tys. zł na utrzymania linii łączącej centrum z Mlądzem.

W ubiegłym tygodniu władze miasta powróciły do rozmów z karczewskim przewoźnikiem. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu (prawdopodobnie około 15 czerwca) zostanie podpisana umowa między władzami Otwocka a firmą Minibus dotycząca trzymiesięcznego przywrócenia połączenia. – Jesteśmy gotowi uruchomić połączenie następnego dnia po podpisaniu z miastem umowy – deklaruje w rozmowie z „Linią” Dominik Mosak z firmy Minibus. – Planujemy kursy od poniedziałku do soboty – w dni robocze po 12 kursów, w soboty 11. Cieszymy się z takiego rozwiązania, mamy nadzieję, że za trzy miesiące sytuacja unormuje się na tyle, że będziemy mogli nadal utrzymywać tę linię – dodaje.

Autobus z miejskim dofinansowaniem będzie jeździć dotychczasową trasą, nie zmienią się także bilety i ich ceny. Aktualne rozkłady jazdy będą dostępne na stronie internetowej Minibusa.

2 komentarze do “MiniBus wróci do Mlądza

 • 15 czerwca 2020 o 18:05
  Permalink

  Szkoda że miasto nie dba tak o mieszkańców dojeżdżających do Wólki Mlądzkiej, jak autobusy nie jeżdżą to w urzędzie słyszy się „nic na to nie poradzimy” lub proszę że skargami iść do ZTM !!

  Odpowiedz
  • 16 czerwca 2020 o 10:44
   Permalink

   To Urząd Miasta powinien iść ze skargami do ZTM (na każde uzasadnione zgłoszenie mieszkańca), gdyż to miasto dofinansowuje usługi przewozowe i powinno egzekwować ich jakość. To jest zadanie Miasta.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.