Płatne parkowanie na wakacje

To już ostatnie dni bezpłatnego parkowania w centrum Otwocka. W poniedziałek, 22 czerwca władze miasta planują uruchomić strefę płatnego parkowania, która obejmie ok. 100 miejsc parkingowych.

SYLWIA WYSOCKA

Jeszcze przed wakacjami parkowanie w centrum Otwocka będzie płatne. Władze Otwocka zapowiadają, że w poniedziałek, 22 czerwca uruchomią parkomaty. Opłata będzie pobierana w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godz. od 8 do 18 za pomocą monet o nominałach: 5 zł, 2 zł, 1 zł, 50 gr, 20 gr, 10 gr umieszczanych w urządzeniu oraz za pomocą elektronicznych form płatności. W soboty, niedziele i święta oraz 2 maja,
24 i 31 grudnia parkowanie będzie bezpłatne. Dobra wiadomość dla posiadaczy samochodów elektrycznych jest taka, że takie pojazdy są zwolnione z opłat za parkowanie.

Jak wielokrotnie podkreślały władze Otwocka, wprowadzenie strefy płatnego parkowania w centrum ma ułatwić dostęp do miejsc postojowych. Mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się, że w centrum nie można zostawić samochodu, by pozałatwiać sprawy czy zrobić zakupy, ponieważ miejsca parkingowe są zastawione przez auta, które parkują tam przez cały dzień pracy ich właścicieli. Teraz pierwsze 45 minut postoju będzie bezpłatne, za kolejną godzinę trzeba będzie zapłacić 2 zł 50 gr, za następną 3 zł, za kolejną 3 zł 50 gr, a za wszystkie następne po 2 zł 50 gr. Pieniądze z opłat będą przeznaczone na budowę i remont dróg w Otwocku.

Nieopłacony postój lub pozostawienia auta na czas dłuższy, niż wynika to z wykupionego biletu, będzie skutkować naliczeniem opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł. Należy ją uiścić w ciągu siedmiu dni. W przypadku, gdy nałożona opłata dodatkowa zostanie opłacona do dwóch dni roboczych od czasu wystawienia wezwania do zapłaty, trzeba będzie zapłacić „tylko” 30 zł. Kara za nieopłacenie postoju będzie wystawiana przez zarządcę strefy płatnego parkowania, a zawiadomienie o konieczności jej zapłacenia zostanie umieszczone na przedniej szybie pojazdu.

Strefa ma objąć około 100 miejsc postojowych. Parkomaty są zlokalizowane przy ul. Powstańców Warszawy na wysokości nr 13, przy ul. Andriollego róg ul. Pod Zegarem, przy skwerze 7 Pułku Ułanów, przy ul. Kupieckiej naprzeciwko Galerii Kupiecka oraz przy ul. Staszica obok pl. Niepodległości.

3 komentarze do “Płatne parkowanie na wakacje

  • 16 czerwca 2020 o 10:55
   Permalink

   Czytanie ze zrozumieniem „monet o nominałach: 5 zł, 2 zł, 1 zł, 50 gr, 20 gr, 10 gr umieszczanych w urządzeniu oraz za pomocą elektronicznych form płatności.”

   Odpowiedz
 • 17 czerwca 2020 o 10:48
  Permalink

  Żeby tylko kary za brak wniesionej opłaty nie były za małe

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.