Skończą halę przed grudniem

Trwa budowa hali przy Zespole Szkół nr 2 w Otwocku. – Termin oddania budynku mija w grudniu, ale prace postępują szybko i prawdopodobnie hala będzie gotowa wcześniej – zapowiada Hanna Majewska-Smółka, dyrektor Oświaty Powiatowej.

SYLWIA WYSOCKA

Oświata Powiatowa jest bardzo zadowolona z postępu prac przy budowie hali dla „Nukleonika”. – Sytuacja wygląda bardzo dobrze – relacjonowała podczas posiedzenia komisji edukacji rady powiatu w poniedziałek, 8 czerwca Hanna Majewska-Smółka.

– Firma pracuje w szybkim tempie. Pogoda sprzyja budowie, budynek hali jest już ocieplony z zewnątrz, położono też tynki na piętrze, a roboty tynkarskie przeniosły się na parter. Wydaje się, że istnieje realna szansa, że inwestycja zakończy się wcześniej. Czas odbioru budowy ustalono na grudzień, ale firma postara się oddać halę wcześniej. Chcielibyśmy, żeby stało się to już we wrześniu, ale czas pokaże, czy będzie to możliwe – zastrzegła dyrektor Oświaty Powiatowej.

Nowa hala to obiekt o wymiarach 19 na 36 metrów. Na parterze oprócz parkietu do gry znajdą się: magazyn sprzętu sportowego, szatnia z węzłem sanitarnym, toalety, pomieszczenie gospodarcze, kotłownie, pokój nauczycieli oraz portiernia. Na piętrze zaprojektowano dwie sale wielofunkcyjne, szatnie dla dziewcząt i chłopców z węzłami sanitarnymi i klatkę schodową. Na zewnątrz budynku powstanie m.in. 36 miejsc parkingowych. Koszt inwestycji to niecałe 6 mln 455 tys. zł.

Budowa hali rozwiąże problemy z prowadzeniem lekcji WF-u dla uczniów Zespołu Szkół nr 2, tymczasem z kłopotem związanym z brakiem własnej hali nadal będzie borykać się pobliskie Liceum Ogólnokształcące im. K.I. Gałczyńskiego. Dyrektor Majewska-Smółka zapewnia jednak, że są prowadzone wstępne rozmowy o tym, by szkoły w jakimś zakresie podzieliły się nową halą, choć uczniowie „Gałczyna” nadal będą korzystać m.in. z sali w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury czy ze swoich trzech pomieszczeń podtarasowych.

Dyrektor Oświaty Powiatowej przyznała, że jeszcze nie zostały wznowione rozmowy z władzami Otwocka na temat współpracy miasta przy budowie hali sportowej na terenie po Zieleni Miejskiej u zbiegu ulic Pułaskiego i Andriollego. Według wstępnych pomysłów miało to z jednej strony pomóc rozwiązać problem z lekcjami WF-u i treningami uczniów szkół średnich, z drugiej zapewnić odpowiedni poziom wykorzystania nowego, kosztownego obiektu sportowego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.