Zapisz dziecko do przedszkola

Od poniedziałku rodzice przedszkolaków mogą zapisywać dzieci na wakacyjne dyżury w otwockich placówkach. Przedszkola będą czynne po sześć tygodni, dwa tygodnie są zarezerwowane na dezynfekcję. Nie będzie możliwości wyboru innej placówki niż macierzysta. Nadal obowiązują też obostrzenia związane z koronawirusem.

SYLWIA WYSOCKA

Dzieci obecnie korzystające z opieki przedszkolnej mają ją zapewnioną do końca czerwca. Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka na zajęcia w wakacje muszą złożyć w przedszkolach karty zgłoszenia. Mają na to tylko pięć dni, od 15 do 19 czerwca.

Ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku przedszkolne dyżury podczas wakacji będą wyglądać nieco inaczej. Placówki będą otwarte przez sześć tygodni (część szkolnych oddziałów przedszkolnych krócej). Terminy zostały ustalone przez dyrektorów w porozumieniu z radami rodziców. Jak poinformowała 3 czerwca podczas posiedzenia komisji oświaty dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku Edyta Rosłaniec, kryteria naboru zostały ustalone zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, a funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów dotyczących zagrożenia epidemicznego według procedury bezpieczeństwa zatwierdzonej przez otwocki sanepid.

Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek. Pierwszeństwo w przyjęciu na wakacyjny dyżur mają dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opie-ką nad dzieckiem w domu oraz dzieci osób należących do tzw. grup priorytetowych (pracownicy systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu, przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19).

W następnej kolejności będą przyjmowane pozostałe dzieci zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Listy dzieci przyjętych zostaną podane we wtorek, 23 czerwca. Dwutygodniowa przerwa w funkcjonowaniu każdej placówki jest podyktowana koniecznością udzielenia urlopów pracownikom, ale przede wszystkim dezynfekcją po dyżurze wakacyjnym.

Dyżury:

  • od 1 lipca do 11 sierpnia – przedszkola nr: 3, 4, 6, 10, 12, 17;
  • od 1 do 27 lipca – oddział przedszkolny w SP nr 9;
  • od 1 lipca do 12 sierpnia – przedszkole nr 20;
  • od 1 lipca do 14 sierpnia – przedszkola nr: 15, 16, 18, oddział przedszkolny w SP nr 2 i w SP nr 12;
  • od 27 lipca do 14 sierpnia – oddział przedszkolny w SP nr 1;
  • od 27 lipca do 31 sierpnia – oddział przedszkolny w SP nr 3;
  • od 1 do 31 lipca – oddział przedszkolny w SP nr 6;
  • od 10 do 31 sierpnia – oddział przedszkolny w SP nr 8.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.