Świdermajery pod wieżą ciśnień

Na początku czerwca prezydent Jarosław Margielski podpisał z PKP Nieruchomości umowę na dzierżawę terenu między ulicą Orlą a dworcem PKP. Władze miasta chcą najpierw uporządkować to miejsce, a w dalszej perspektywie zlokalizować tam obiekty handlowe w stylu świdermajer.

SYLWIA WYSOCKA

Podpisanie umowy z PKP Nieruchomości prezydent Jarosław Margielski nazwał „ważnym krokiem w kierunku zmiany wizerunku centrum Otwocka”. „Po wielu miesiącach negocjacji podpisaliśmy umowę na dzierżawę terenu przy ul. Orlej.

Co szczególnie istotne – teren ten pierwotnie był przewidziany pod wynajem komercyjny, lecz po negocjacjach z przedstawicielami PKP Nieruchomości spółka zmieniła stanowisko i dzięki temu możliwe było zawarcie umowy z miastem – poinformował na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych prezydent Otwocka.

Jak poinformował „Linię” prezydent Margielski, dzięki umowie z PKP Nieruchomości miasto może gospodarować obszarem między dworcem PKP a ulicą Orlą, dbać o jego czystość i estetykę.

– W najbliższym czasie uporządkujemy tam zieleń, wykonamy pielęgnację drzew i zlikwidujemy szpecące ogrodzenia. Jeśli chodzi o przeznaczenie tego terenu, to w pierwszej kolejności zwiększymy liczbę miejsc parkingowych. W dalszej perspektywie chciałbym, aby powstały tam miejsca handlowe w stylu świdermajer będące alternatywą dla białych pawilonów z sidingową elewacją po drugiej stronie ulicy Orlej – informuje Jarosław Margielski, podkreślając, że przejęcie kontroli nad terenem jest bardzo istotne, ponieważ był on dotychczas poza kontrolą miasta, a dotyczy ścisłego centrum Otwocka.

Niestety, PKP nie wydzierżawiło miastu pobliskiej wieży ciśnień. Ten obiekt pozostaje więc poza dyspozycją miasta, niemniej zgodnie z deklaracjami władz samorządowych należy spodziewać się, że niebawem teren obok wieży zacznie zyskiwać zupełnie nowe oblicze.

4 komentarze do “Świdermajery pod wieżą ciśnień

 • 17 czerwca 2020 o 10:43
  Permalink

  „zwiększymy liczbę miejsc parkingowych”
  Tiaa, i wszystko w temacie

  Potem się budy dostawi jak na Rampie

  Odpowiedz
  • 18 czerwca 2020 o 23:04
   Permalink

   Może zamiast pawilonów które są nie wiadomo komu potrzebne to miasto pomyśli nad budową dworca autobusowego z którym byłby dogodny węzeł komunikacyjny dla autobusów ZTM i wszystkich które jeżdżą do miejscowości za Otwockiem.

   A co do miejsc parkingowych miasto powinno najpierw wybudować parking piętrowy P+R w okolicach stacji kolejowej a potem ciągnąć kasę z parkomatów (co i tak się nie sprawdzi bo ludzie będą dojeżdżać do Świdra, Józefowa albo Falenicy żeby nie wydawać kasy).

   Odpowiedz
 • 17 czerwca 2020 o 17:32
  Permalink

  A z wieży ciśnień można byłoby zrobić punkt widokowy ale jak ktoś w dupie był i gówno widział to tego nie zrobi sklepów i budek z piwem nastawiać najłatwiej

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.