Mój Otwock online

Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu rusza z projektem „Mój Otwock online” realizowanym w ramach programu „Kultura w Sieci” Narodowego Centrum Kultury. Obejmuje on różne sfery sztuki, akcję społeczną i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi.

PRZEMEK SKOCZEK

Gościem specjalnym koncertu, który zostanie udostępniony 19 czerwca, jest otwocka grupa The Boogie Town

Nowe przedsięwzięcie MOKTiS-u ma na celu nie tyle dostarczenie mieszkańcom Otwocka rozrywki i wydarzeń kulturalnych, co zmobilizowanie ich do wspólnych działań. To aktywne uczestnictwo może mieć różne formy. Projekt podzielono na pięć kategorii.

Obrazy i słowa

Pierwsza kategoria to konkurs FOTOFF. – Do udziału zachęcamy wszystkich, którzy są w posiadaniu fotografii związanych z życiem Otwocka w latach 1900-1989. Często są to zdjęcia schowane w szufladach, a przecież pokazują miasto i jego architekturę zazwyczaj na tle prywatnych, rodzinnych spotkań czy spacerów. Warto podzielić się nimi, biorąc udział w naszym konkursie. Mile widziana będzie historia związana ze zdjęciami – podkreśla Piotr Hajduk z MOKTiS-u.

Jest także propozycja dla tych, którzy mają talent literacki i poczucie humoru. To konkurs ŻART: OK! Jest on skierowany do mieszkańców, którzy chcą zajrzeć w duszę miasta z lekkim dystansem. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów teksty powinny być pisane prozą i mieć do 1800 znaków ze spacjami. Ważne, aby były napisane z pomysłem, tętniły życiem i humorem, a przede wszystkim nawiązywały do specyfiki Otwocka i jego mieszkańców.

Symbol, turystyka, muzyka

– Otwock ma dobry klimat, świdermajery, duszę, kulturę, ale do tej pory nie ma swojego gadżetu. Stąd wziął się pomysł na konkurs COŚ? OK!, który pozwoli stworzyć niepowtarzalny przedmiot związany z Otwockiem.

Pomysł na gadżet, który będzie oddawał duszę Otwocka, czy też zamknie ową duszę w jednym małym przedmiocie, to pole do popisu nie tylko dla projektantów graficznych czy artystów, lecz także dla pasjonatów. W jury konkursowym zasiądzie m.in. dziekan ASP w Gdańsku prof. Tomasz Sobisz – przedstawia kolejne elementy projektu Piotr Hajduk.

– Wreszcie dla wszystkich ceniących wycieczki i spacery mamy akcję społeczną MAPY? OK! Dzięki aktywności mieszkańców chcemy stworzyć mapę miejsc w Otwocku i okolicach, które są warte odwiedzenia – tłumaczy.

Ostatnim elementem projektu „Mój Otwock online” jest przegląd zespołów muzycznych GRAMY? OK! Zaproszono do niego kilkanaście zespołów z powiatu otwockiego, ostatecznie wybrano cztery, których występ został już zarejestrowany. Są to grupy: DoBraTy, TRaktor, Niebo dla złodziejek i Blue Jay Fly, a jako gość specjalny wystąpiła otwocka formacja The Boogie Town. Ten koncert zostanie udostępnimy online w piątek, 19 czerwca.

– Już teraz planujemy kolejne odsłony przeglądu, tym razem z publicznością. Zachęcamy zespoły do kontaktu z nami. Niezależnie od projektu GRAMY? OK! mamy kilka innych propozycji muzycznych. 20 czerwca odbędzie się uczta dla fanów muzyki funkowej i jazzowej, czyli Ścierański i Knopik w „Jaraczu“ (więcej na str. obok – przyp. red.).

Z kolei 4 lipca szykujemy całodzienny piknik rodzinny na otwarcie strefy relaksu i wypoczynku wokół Muzeum Ziemi Otwockiej. W godzinach od 10 do 22 planujemy gry i zabawy dla rodzin, całość będzie zakończona ogniskiem. W programie jest również część artystyczna i niespodzianka turystyczna – mówi Piotr Hajduk.

Szczegóły dotyczące projektu oraz nagród w poszczególnych konkursach projektu „Mój Otwock online” są dostępne na stronie http://www.mostkultury.otwock.pl.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.