L48 wraca na trasę

Od poniedziałku, 22 czerwca na trasę gmina Wiązowna – Sulejówek wraca linia L48. Będą ją obsługiwać nowoczesne, wygodne autobusy. Zwiększy się też liczba kursów.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Linia L48 została zawieszona na początku maja w związku z wydłużającymi się procedurami wyboru firmy, która będzie obsługiwała to połączenie. 9 czerwca Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Warszawie podpisał umowę na obsługę linii L48. Na wniosek firmy termin powrotu autobusu na trasę został jednak przesunięty z 15 na 22 czerwca.

Linia L48 będzie miała najnowocześniejsze autobusy. Na trasę wyjadą nowe minibusy o długości ok. ośmiu metrów z niską podłogą, co ułatwi podróżowanie osobom z ograniczoną mobilnością, a także wyświetlaczami z przodu i z tyłu autobusu oraz klimatyzacją. Dodatkowym udogodnieniem są ładowarki USB dostępne przy miejscach do siedzenia i w tylnej części pojazdu. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń liczba pasażerów została ograniczona do 21 osób. Przestrzeń przy kierowcy zostanie wyłączona z użytkowania, a przednie drzwi nie będą otwierane.

Autobusy wrócą na swoje trasy sprzed 1 maja. Zmieni się jedynie częstotliwość ich kursowania. W godzinach szczytu będą podjeżdżały na przystanki dwa razy częściej niż wcześniej, czyli co 30 minut (poza szczytem co 60 minut). Rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego. Umowa na linię L48 z ZTM została podpisana na rok.

One thought on “L48 wraca na trasę

  • 23 czerwca 2020 o 09:48
    Permalink

    Pani Aleksandro gdzie ma Pani napisane, że L48 ma kursować z Wiązowny.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.