Strefa płatnego parkowania ruszy z opóźnieniem

Mimo zapowiedzi parkowanie w centrum Otwocka nadal jest bezpłatne. Strefa płatnego parkowania (SPP) miała zostać uruchomiona dziś, 22 czerwca, ale w związku z problemami technicznymi termin ten został przesunięty.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Od poniedziałku, 22 czerwca, jak „Linia” informowała 15 czerwca, ustawione w centrum Otwocka parkomaty miały zacząć działać, a kierowcy parkując na wyznaczonych przy nich miejscach mieli już dokonywać opłaty, jeśli zostawią samochód na dłużej niż 45 minut.

Płatne parkowanie na wakacje

Tak się jednak nie stało. Jak tłumaczy urząd miasta, termin uruchomienia SPP został przesunięty w związku z problemami technicznymi i opóźnieniami w wykonaniu niezbędnych prac przez firmy współpracujące przy uruchomieniu strefy płatnego parkowania, wynikające z epidemii COVID-19. 

– Do uruchomienia SPP musimy zawrzeć szereg umów dotyczących licencji, płatności mobilnych, płatności kartą. Wykonawcy, w związku z epidemią COVID-19, w większości pracują w trybie zdalnym, co zdecydowanie opóźnia działania i wymianę informacji – mówi Karolina Wojnicz, zastępca naczelnika wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta.

Według najnowszych informacji strefa płatnego parkowania będzie uruchomiona w lipcu, ale konkretny termin nie jest jeszcze znany. – Nastąpi to niezwłocznie po zakończeniu wszelkich działań formalnych – dodaje naczelniczka.

Strefą płatnego parkowania będą objęte parkingi przy ulicach: Staszica, Pod Zegarem, Andriollego oraz Powstańców Warszawy i Kupieckiej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.