Jeszcze tylko znaki i rondo gotowe

W tym tygodniu mają zostać całkowicie zakończone roboty przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Samorządowej w Otwocku. Pozostało tylko oznakowanie pionowe drogi. Potem trzeba będzie jednak poczekać na zakończenie spraw proceduralnych.

SYLWIA WYSOCKA

Najprawdopodobniej tydzień przed terminem zakończą się wszystkie prace na terenie budowy nowego ronda w Otwocku na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Samorządowej.

– Wykonawca zakończył już roboty budowlane, ale zostało mu jeszcze zamontowanie oznakowania pionowego. Z deklaracji wykonawcy wynika, że ten etap powinien zakończyć się na tydzień przed umownym terminem, czyli we wtorek, 23 czerwca – informuje w rozmowie z „Linią” dyrektor ZDP Paweł Grzybowski.

– Tego samego dnia wykonawca planuje zgłosić budowę do odbioru. My utworzymy na ten czas komisję i będziemy odbierali inwestycję. Wtedy też powinniśmy mieć dokumenty niezbędne do zgłoszenia zakończenia robót Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego. Postaramy się nie przedłużać procedur odbiorowych, tylko najszybciej jak to będzie możliwe otworzyć rondo – deklaruje dyrektor Grzybowski. – Jeśli nie będzie przesunięć w terminach, nastąpi to do 7 lipca – dodaje.

2 komentarze do “Jeszcze tylko znaki i rondo gotowe

 • 23 czerwca 2020 o 21:01
  Permalink

  Ten dyrektor z powiatu to by się dobrze sprawdził w pracy na lotnisku gdzieś w krajach muzułmańskich. Tam też nikomu się nie spieszy z odprawą celną. Dwa tygodnie odbierać rondo, które praktycznie od pierwszego tygodnia czerwca jest już gotowe? To jakie czynności organy nadzoru będą przeprowadzać na tej budowie, że zajmie im to tyle czasu? I jak tu nie narzekać na pracę lokalnych urzędników pod obecną władzą. Podobnie zresztą jest na szczeblu krajowym. Tak skutecznie i szybko walczą z pandemią, że zostaliśmy już chyba ostatnim w Europie państwem, gdzie dzienny przyrost zakażeń jest liczony w setkach.

  Odpowiedz
 • 24 czerwca 2020 o 18:47
  Permalink

  robić rondo ponad pół roku, to możliwe tylko w Polsce i jeszcze te 20 metrowe scieżki rowerowe 😀

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.