Wystawy wracają do teatru

Małgorzata Gajewska-Margasińska jest pierwszą artystką, której prace będziemy podziwiać w „Jaraczu” po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa. Wernisaż już w najbliższy czwartek, 25 czerwca.

PRZEMEK SKOCZEK

Małgorzata Gajewska-Margasińska

Małgorzata Gajewska-Margasińska pochodzi z artystycznej rodziny, już w szkole wyróżniała się zdolnościami plastycznymi. Jest malarką i pedagogiem, ukończyła wychowanie plastyczne w Studium Nauczycielskim w Warszawie oraz Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracując jako nauczycielka plastyki w Warszawie, studiowała zaocznie sztuki piękne, grafikę i scenografię. Jej kariera przebiegała dwutorowo. Po pierwsze, kształciła młodzież w ośrodku kultury plastycznej, gdzie prowadziła zajęcia teatralno-plastyczne. Tworzyła tam malarskie i graficzne projekty scenograficzne do teatrzyków kukiełkowych. Po drugie, to aktywna, pełna pasji twórczej malarka, biorąca udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Tworzy pejzaże, portrety, martwą naturę, kwiaty, kompozycje figuralne i architekturę. W swoich pracach posługuje się techniką olejną, akwarelami, pastelami, rysunkiem i grafiką.

Otwarciu wystawy, jak zawsze, będzie towarzyszyła muzyka. Zaplanowano aż dwa minikoncerty. Zagrają dzieci ze Szkoły Muzycznej nr 1 w Otwocku, laureaci konkursów oraz zespół XY Uwielbienie – grupa przyjaciół ze Społeczności Chrześcijańskiej Południe w Warszawie.

Teatr Miejski im. S. Jaracza, ul. Armii Krajowej 4, tel. 607 745 060, www.teatr.ock.com.pl, czwartek, 25.06, godz. 19, wstęp wolny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.