Wystawy wracają do teatru

Małgorzata Gajewska-Margasińska jest pierwszą artystką, której prace będziemy podziwiać w „Jaraczu” po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa. Wernisaż już w najbliższy czwartek, 25 czerwca.

PRZEMEK SKOCZEK

Małgorzata Gajewska-Margasińska

Małgorzata Gajewska-Margasińska pochodzi z artystycznej rodziny, już w szkole wyróżniała się zdolnościami plastycznymi. Jest malarką i pedagogiem, ukończyła wychowanie plastyczne w Studium Nauczycielskim w Warszawie oraz Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracując jako nauczycielka plastyki w Warszawie, studiowała zaocznie sztuki piękne, grafikę i scenografię. Jej kariera przebiegała dwutorowo. Po pierwsze, kształciła młodzież w ośrodku kultury plastycznej, gdzie prowadziła zajęcia teatralno-plastyczne. Tworzyła tam malarskie i graficzne projekty scenograficzne do teatrzyków kukiełkowych. Po drugie, to aktywna, pełna pasji twórczej malarka, biorąca udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Tworzy pejzaże, portrety, martwą naturę, kwiaty, kompozycje figuralne i architekturę. W swoich pracach posługuje się techniką olejną, akwarelami, pastelami, rysunkiem i grafiką.

Otwarciu wystawy, jak zawsze, będzie towarzyszyła muzyka. Zaplanowano aż dwa minikoncerty. Zagrają dzieci ze Szkoły Muzycznej nr 1 w Otwocku, laureaci konkursów oraz zespół XY Uwielbienie – grupa przyjaciół ze Społeczności Chrześcijańskiej Południe w Warszawie.

Teatr Miejski im. S. Jaracza, ul. Armii Krajowej 4, tel. 607 745 060, www.teatr.ock.com.pl, czwartek, 25.06, godz. 19, wstęp wolny.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.